Jump to content

Проблем с управлението на климатроника


grafa

Recommended Posts

От два дена имам странен проблем с управлението - паля колата, то не не се пуска. Карам известно време, появява се. Понякога се пуска от пъривят път, понякога го няма изобщо през целият път. Свалях го доста пъти последно време, но след финалното сглобяване нямаше проблем. Онзи ден я караха да сменят водната помпа и от тогава го има този бъг. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея е тъмен, все едно не стига ток до него. Компресора няма как да се пусне, защото управлението не зацепва. Но ту работи, ту не. Подсветката на копчетата си работи, но самият модул все едно няма връзка на моменти. И съответно няма как да включи климатика.

Редактирано от grafa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един наш колега е със същия проблем.Има едно реле,но не се сещам кое беше и са му нагорели клемите в цокъла.Като го размърда тръгва и когато си поиска спира.

Редактирано от Petkovm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачките работят ли докато не свети управлението на климатроника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз имах същия проблем разглоби си управлението на климатроника и мини всички спойки на лентовия кабел с поялник и ще се оправи поне при мен се оправи имаш някъде студена спойка..... :biggthumpup:   успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачките работят, но днес видях, че не показва температурата на таблото. Ще се гръмна вече. Едвам оправих климатика, сега това се прееба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем спря да работи. Свалих управлението и до там. Странно, че не показва температурата на таблото, както до сега. явно нещо което контролира и двете, е дало фира..

Редактирано от grafa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе свалях някакви големи бушони, които са под долните релета, бяха ок. Не знам дали съм гледал и мърдал каквото трябва. В ауто дата каквото видях, свързано с климатика, го човърках.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малките ги гледах, да. За тези основните говориш, предполагам. Тях ги гледах. Едва ли е от бушон, щом спираше и тръгваше по едно време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Температурата на таблото е осреднена/пресметната стойност от три различни температури, като блокчето на климатроника подава две от тях за температура на засмуканият въздух и температура за силата на слънцето, като си го оправиш ще тръгне и тази индикация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Температурата не се показва, само когато управлението ми не тръгва. Датчика за слънчево греене не мога да го вържа, защото нямам кабел, но ще кара без него. Модулът тръгна от само себе си.. ще карам така и ще търся някой да поогледа за проблема, като се появи пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги и при мен проблема е същия, само че го прави рядко и то само като дам на контакт и не ми покаже температурата на таблото(и управлението не свети) връщам контакта и при повторно подаване светва. Досега в движение не е гаснал. Но при мен има и друг проблем, като пусна климатроника и над 1300-1400 оборота (на двигателя) компресора включва и изключва през няколко секунди. Та въпроса ми е възможно ли е и двата проблема да са от управлението и направо да си търся друго. Да добавя че управлението е преглеждано за студени спойки, тъй като след обслужването на мотора компресора не се пускаше и се започна търсене на проблема (някои беше забравил да включи датчика на радиатора)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...