Jump to content

Проблем с паленето Audi a3 1.9TDI


AudiA3!

Recommended Posts

Здравейте колеги , проблема ми е следния , когато колата е загряла пали трудно , а при студен дигател от рас . Колатата е 1999г 

Редактирано от AudiA3!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е фабричен "дефект",ако така може да се изразя.

Общо взето се решава по два начина:
1.С чип

2.Промяна на настройката за типа скоростна кутия чрез Vag-Com- от ръчна на автоматична и проблема изчезва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи, ако откачиш кабела на топлинния датчик на радиатора би трябвало да запали от раз и на топъл двигател. Тествано на Октавия 1.9тди - пали от четвърт.

 

С повече думи, когато е топла компютърът не успява да изчисли необходимото количество гориво, което е нужно да се впръска за дадената температура и съответно на кое завъртане на стартера да започне да подава гориво ... това е от каквото съм прочел по форумите - не претендирам за 100% сигурност, че това е твоя случай.

 

Наистина е често срещан, но пък мисля, че и една диагностика няма да е излишна. Прочети и прецени след това дали искаш чип или смяна на режима на кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

darknessevil

Къде е този датчик на А4 1,9  110  AFN,та да го откача и аз да пробвам

Това със чипа и смяна на режима на кутията са големи филми

Всичко идва от лоши акомулатори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акУмулатори*, Решенията са чип, а може и без да ти надуват колата да го оправят, ама така или иначе ще даваш пари.. другия е промяна на автоматична ск. кутия което изобщо не е препоръчително. 

 

П.П. Не дай си боже да попаднеш на такива псевдо разбирачи(майстори) като emzo. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи, ако откачиш кабела на топлинния датчик на радиатора би трябвало да запали от раз и на топъл двигател. Тествано на Октавия 1.9тди - пали от четвърт.

 

С повече думи, когато е топла компютърът не успява да изчисли необходимото количество гориво, което е нужно да се впръска за дадената температура и съответно на кое завъртане на стартера да започне да подава гориво ... това е от каквото съм прочел по форумите - не претендирам за 100% сигурност, че това е твоя случай.

 

Наистина е често срещан, но пък мисля, че и една диагностика няма да е излишна. Прочети и прецени след това дали искаш чип или смяна на режима на кутията.

Ами колега на диагностика като я закарах нищо не излизаше като я купувах , ако може да ми кажеш , къде се намира точно този датчик .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акУмулатори*, Решенията са чип, а може и без да ти надуват колата да го оправят, ама така или иначе ще даваш пари.. другия е промяна на автоматична ск. кутия което изобщо не е препоръчително. 

 

П.П. Не дай си боже да попаднеш на такива псевдо разбирачи(майстори) като emzo. 

:grinsevil:  https://sites.google.com/site/vagecumap/hot-start-fix

 

screenshot_128.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросният датчик се намираше отдолу на радиатора. За съжаление колата не е при мен, за да каже къде точно, но помня че без подкартерната кора се достигаше с ръка под бронята. :)

 

Става въпрос за AHF двигател на Октавия :)

 

П.п.: С малко помощ от vw форума: "Вдясно на двигателя има пластмасов или метален тройник. Датчика е отзад на тройника, под вакуум помпата !" Съответно и тук става на въпрос за AHF.

 

При колегата с AFN трябва да е същото. Поне според ЕТКА - в долната част на радиатора (би трябвало да е от към шофьора) има един тройник и на него има закачен датчик.

Редактирано от darknessevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кажи дали е имало някакъв ефект това с датчика при теб. Обяснявах по спомен от Октавията и схемите от ЕТКА. Поздрави! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Ще кажа на мен рядко ми го прави това , събота ще гледам да го откача и ще кажа.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега, кажи дали е имало някакъв ефект това с датчика при теб. Обяснявах по спомен от Октавията и схемите от ЕТКА. Поздрави! :zustimm:

Колега , пробвах ама там има три татчика , и трите ги вадих ама не става пак пали така . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...