Jump to content

Теч на антифриз в купето-от въздуховода на парното-Б4 1,9тди


dinko85

Recommended Posts

От миналата зима ми се замъглява предното стъкло като пусна парното да духа и си помислих че може да е пукнато радиаторчето...сега лятото няма проблем,но тея дни гледам стелката на краката леко мокра,махнах жабката и кората под нея и има следи от теч-точно от там където да лостчетата с жилата на клапите...

Сложих едно прахче от тея за течове и незнам дали сега има ефект като продължава да сълзи долу пак

Та въпроса е дали ако е подействало прахчето и събралия се антифриз във въздуховода сега се доотича да почакам да видим какво ще стане или да предприемам друго?

И има ли друг начин за оправяне ако е спукано радиаторчето на парното освен със смяна,има едни силиконови прахчета-те вършат ли нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй радиаторчето докато е време,както и оправянето на клапите.Никакво прахче няма да ти помогне.Няма друг начин за ремонт,освен подмяната с ново колкото и неприятно да звучи,ще ти изтече зимата антифриза,ще ти омазни стъклото и ще си усложниш зимното шофиране.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,тея прахчета не вършат ли нещо..ся някви силиконови има..

В краен случай ще се сменя радиаторчето,като гледам темите за смяна трябва да сваля цялото табло,притеснява ме дали ще се справя или по добре  някой майстор.

Ако някой са му го сменяли в Бургас някъде да сподели,че не се сещам за такъв майстор и колко вземат за смяната...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 2 години пробвах с какво ли не да го запуша,но го запуших единствено и само с ново радиаторче,а с тия препарати нищо нестава.За сваляне и слагане на таблото,майсторите вземат около 100-120 лева,но ако имаш мерак и малко желание можеш и сам да си го смениш,даже имаше някаде във форума много пдробна тема със снимков материал как се демонтира таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тема с много подробен инструктаж и снимки-болт по болт!Не е толкова сложно!Но все пак ти си прецени.При майстора горе-доло 70-120 лв. изчезват само за труд.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,темата за свалянето на таблото я разгледах,всичко е обяснено подробно,но последните снимки са вече изтрити...но както и да е,трябва да отделя ден-2 и да разхвърля таблото и да сменя радиатора и тъкмо малко профилактика на въздуховодите..

Нещо друго ако трябва да прегледам така и така го свалям казвайте...Мерси за бързите отзиви! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най много 1 ден имаш работа,непременно си ревизирай клапите за да не сваляш после таблото пак.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако не си сигурен , че ще се справиш сам с подмяната на радиаторчето - "бате, по -добре недей" :bia:

Иначе успех с начинанието, сега е моментът - преди началото на есенно-зимния сезон. А след претапицирането на клапите, ще разбереш че досега всъщност "не си имал парно" :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес говорих с един познат в сервиза където минавам прегледа на колата и той каза че в един сервиз където се занимават със смяна на радиаторчета вземат по 100лв за труда...

По принцип доста неща съм сменял по колата сам-напр.частите по цялата предница и такива неща..незнам дали ще е толкова голяма философия таблото,може и да се пробвам  :dance: ,сега даже преди малко карах колата и замъглява леко прозореца,малко,но достатъчно че да не се вижда....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвай го,не е страшно.Без да съм го правил,с помощ от темата http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=7033

 

 ми отне 6 ч. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...