Jump to content

Скъсана подгревна свещ 2.5 TDI


desislav donev

Recommended Posts

Здравейте! Вчера реших да подменя подгревните свещи с нови. Напръсках ги със спрей за запекли резби но вюрт и след около половин час започнах да ги развивам. Пет от свещите се развиха без проблем. Посегнах да развивам шестата свещ и се учудих стори ми се развита. Започнах да я развивам но се въртеше безконечно опитах се да я завия същата работа. Оказа се че някой преди мен при опит да я развие я е скъсал. Чувал съм че имало начин да се развие без да се сваля главата. Ако някой се е сблъсквал с този проблем моля да помогне. Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не изпуска компресия закачай и кабела и карай така, иначе най добре да се свали главата. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Проблема е решен. Има си специялни ремонтни комплекти за вадене на скъсани подгревни свещи без да се сваля главата. Във по сериознните и обурудвани сервизи ги има. Ако попаднете на такъв няма да да имате никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

То не е само за свещи до колкото си спомня... става и за скъсани дюзи.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си и за скъсани дюзи. Но тези за скъсани свещи са си само за свещи.Даже повечето комплекти са си само за определени модели.Доста ги разглеждах из сайтовите но са доста скъпички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Във сервизите на Бош имат ли такива инструменти,че ми предстои такава смяна и направо треска ме тресе при мисълта за скъсване на свещ :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова трябва да се проверават свещите отвреме навреме,че изгоряла свещ след време запича и има опасност от скъсване при развиване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене всичко мина както трябва :) С малко пот и притеснения от моя страна,но всичко вече е наред :) Едната свещ я бяха пренатегнали и завлачили резбата.Като ми казаха и ми се изправи косата!Пробваха да навият една от другите цилиндри и като не захапа,направо ми омекнаха капачките :D Купих чисто нова свещ,и майстора с един метчик я мина,зачисти я и като завъртя новата и затегна,направо камък ми падна от сърцето :) Сега вече е напълно подготвена за зимата :) Ревизирани са свещите,стартера,динамото и купих и чисто нов акумолатор :) Сега ми е по - спокойно.Макар,че се чудя дали да не ги сменя и другите 5 ,защото майстора каза,че за първи път вижда такива,които нямат даже и марка,но ги оставихме,защото ги извадихме,пробвахме и си работят без проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябвало е да смениш всичките с нови.Старите една по една ще паднат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...