Jump to content

Въпрос относно Audi Concert


Ivan_1987

Recommended Posts

Здравейте.От скоро карам А3 8l.Взех колата с някакъв измислен плеър.Вчера си купих Concert + cd changer.http://www.audifanai.com/forum/attachments/post-25-1131933461.jpg

 

Имам 2 въпроса към по-компетентните от мен :

1.Concert-a 4 канален ли е,защото някъде четох,че захранва само предната линия,а задните си имат отделен усилвател или нещо побобно ?!?!

2.Какъв е варианта да се измислят изходи за усилвател,защото имам усивател и суб в багажника,с които не искам да се разделям,а concerta няма rca изводи ?

Надявам се темата ми да е на правилното място.

Благодаря предварително на отзовалите се ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не че те опреквам, но хората ги махат, защото са си изпяли песента оригиналните касетофони, а ти такъв си купил, но щом си решил така да е. Мисля, че е само двуканален и слаб (но не съм на 100% сигурен), а задната линия се захранва от оригиналния усилвател + буфер, който е в багажника. ( и който джамбазите отскубват с лекота още по път за БГ ). Мисля, че може да се изкарат изходи за усилвател, защото аз преди време на един Блаупункт питах за искарване на сигнал за усилвател и ми казаха, че има такъв вариянт и струва около 20лв (в Харманли). Успех 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не мисля,че само с този предох ще стане с изводите за усилвател.По-скоро трябва да се отвори плеърът и да се изкарат изводи от предусилвателя.

Редактирано от Янчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,но искам да попитам оригинално как е била захранвана задната линия,като колата ми не е имала суб и усилвател в багажника.
Искам да попитам също,дали извеждането на сигнал от предусилвател ще стане само с някой преход или трябва да се занесе на електронкаджия ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок.За изхода за усилвател разбрах.Но не разбирам как е била свързана задната линия към оригиналния преът,като колата ми е без усилвател и суб попринцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам също да попитам,как ще е най-лесният начин да изкарам нисковолтови изходи за задните колони и нисковолтов изход за усилвател(буфер).

Изходите за задните колони на концерта нисковолтови ли са,мога ли направо да ги свържа към 2-канален усилвател,който ще захранва задните колони ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моя съвет е направо си вземи едно Стъпало 4 канално и си пусни 2та канала за задните колони (като ги намалиш естествено) а другите 2 канала на бридж и на касата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е плана,но има няколко неизвестни.Имам точно 4 канално стъпало.Задните колони лесно ще станат.Но от къде ще взема сигнала за касата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да идеш при жичкаджия, на мен ми изкараха AUX през радио тунера и сега си ми свири МП4, а показва станции. Всичко може да се направи, но трябва малко да вложиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам много доверие,някой да ми ръчка вътре в плеъра.Търси се друга алтернатива за свързване.Това с електронкаджията е последен вариант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е плана,но има няколко неизвестни.Имам точно 4 канално стъпало.Задните колони лесно ще станат.Но от къде ще взема сигнала за касата ?

Не съм се задълбавал, но според мен от концерта излиза високоволтов сигнал до усилвателя в басчето, от там сигнала се разделя към задната линия и към баса, като към баса има филтър, който режи среди и високи.

 

Ако вържеш оригиналния бас към 2волтов изход на някой плейър - нищо не се чува, затова стигам до този извод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам идея как е,затова питам.Но трябва или да е високоволтов(към,който направо да свържа колоните) или нисковолтов (който да свържа към моя усилвател).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е няма как към усилвателя да отива високоволтов,отива от предусилвател към стъпало, там през филтър към буфера и без филтър към задната линия това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви сигнали от други плеъри и тн....
въпроса ми е дали мога да свържа чинчовете за усилвателя на тези изводи на концерта и дали всичко ще е наред ?!?
7xy5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може!В момента на колата ми е по този начин.

Трябва да ползваш "RR" и "LR" за задна линия."COM" е "маса", а изводът със знак за "ключ" е за пускане на усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз доколкото го разбрах той иска да си слуша предните както са си заводски и отделно да ползва 4 кан у-л за задни и бурията. Е няма как да стане освен усилвател който е с опция от стерео да прави псевдо куадро. В къщи сина слуша в стаята си един Ауди Хорус с оригиналния ченджер - две колони на директните и една система за озвучаване на РС/ два сателита и суб/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...