Jump to content

Осветление табло Б4


Thermalright

Recommended Posts

Здравейте, днес реших да сменя неработещите крушки по таблото.Всичко е ок, но реших, че трябва да премахна червения слой от задната страна на циферблата за да свети в бяло(или жълтиникаво какъвто е цвета на крушките). Изобщо не съобразих, че няма от къде да се разпръска светлината равномерно и сега на места свети силно  на други доста слабо.

 

Искам да попитам вариянти за диодна лента с цокъла на оригиналните крушки продава ли се? Или ако не кой може да го направи?

 

Другия вариянт е с диод със същия цокъл за които знам, че се продават но тогава как ще става разпръскването на светлината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да си направя диодна лента със същия цокъл.Ако не стане тогава  ще мисля за друго решение.

 

Това се получи при мен, след днешните промени.

post-64597-0-76733600-1384616518_thumb.j

Редактирано от Thermalright
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, знам че е късно вече, ама как можа да си унищожиш перфектното табло, което си има B4-ката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш, пробвай да намериш прозрачен плексиглас, дебел 2-3 мм и го матирай хубаво от всички страни, освен тази от която светят крушките. Тва при положение, че има разстояние отзад. Не съм сигурен, че ще стане, но имайки предвид, че така се разпръсква обикновено светлина, няма защо да не стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, знам че е късно вече, ама как можа да си унищожиш перфектното табло, което си има B4-ката?

 

Човек се учи от грешките си колега :respekt:

Ако искаш, пробвай да намериш прозрачен плексиглас, дебел 2-3 мм и го матирай хубаво от всички страни, освен тази от която светят крушките. Тва при положение, че има разстояние отзад. Не съм сигурен, че ще стане, но имайки предвид, че така се разпръсква обикновено светлина, няма защо да не стане.

Ще опитам с диодна лента(бяла) а ако не се получи задоволяващ ефект, ще си взема оригинални циферблати :):steinigung:

Редактирано от Thermalright
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се занимавате с глупости  :hilezh:

Хората са го измислили. Няма диоди, миоди, неравномерна осветеност итн.

l1fp.jpg

 

d7np.jpg

Редактирано от sloter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Точно този ефект гоня колега, би ли споделил как стигна до него?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става лесно, с плазмени циферблати. Монтират се лесно - на мен ми отне около 30 минути да се справя с всичко по монтажа /на вас би трябвало да ви отнеме по-малко :D /.

Обикновено струват между 110 и 220лв за комплект. Може да си поръчате от http://bktuning.net/ /150лв/ или http://xtuners.com/ /220лв/ или от ибей /110-130лв/.

Представляват циферблати - на пръв поглед същите като оригиналните, но от всеки излиза по 2 жички. Поставят се на мястото на оригиналните /или по-добре направо върху тях/.

Иначе преди това съм пробвал какво ли не /има теми из форума :D /- пробвах с диоди и светеше на петна, слагал съм разни други циферблати - не ми харесваше как стои, бях махал червения филтър под циферблатите - ставаше много просто да се махне, но вече съм забравил точно какво беше - или спирт, или лакочистител или кореселин и се махаше много лесно покритието.

Но каквото и да е - най-добре си е с плазмените циферблати. Можете да си купите най-различни стилове циферблати - въпрос на вкус е. Моята идея беше да се придържам към оригиналния им вид, но да светят в бяло.

Купих си няколко комплекта от ибей /за да спестя от тъпата им доставка от 30лв от Германия/ и ми излязоха по стотина лева /имам още 2 комплекта някой ако иска/. Относно циферблатите на 3-те допълнителни уреда - оказа се, че в ибей не можах да намеря такива с оригиналния дизайн и се наложи да ги купя от Xtuners. Излязоха ми по-скъпи от тези на таблото, но какво да се прави - мерак.

Това е накратко - има писано по темата из форума, не е нещо ново и не откриваме топлата вода тука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва са го измислили хората, ако ти се дават 200 лв. На мен не ми се даваха за такава тъпотия и аз си смених диодите на таблото от червени на бели за 5 лв и 2 часа монтаж. Иначе и за мойта Ц5-ца ги има такива "плазмени циферблати".

Аз предложих решение, което да не струва 1/10-та от колата...

Слагаш ЛЕД лента и отгоре захлупваш с матиран плексиглас и става равномерно осветяване за 10-15 лв....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Ц5 ако не се лъжа таблото заводско си е с диоди. При нашите 80-ки не е толкова лесно да се смени цвета на подсветката и да изглежда добре след това.

Който иска да се пробва с диодна лента нека разгледа тази тема:

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=89171&st=0&p=1361534&hl=+dj%20+marcell&fromsearch=1

 

Има доста снимки на първия пост.

Колегата добре е обяснил как се постига подобен ефект с диодни ленти.

Стига да не те дразни да свети на петна. Стрелките също може да се окажат проблем, понеже ако махнеш червеното покритие под циферблатите и сложиш диодната лента стрелките ще светят едно нито бяло, нито червено, едно свтло розово ли как да го обясня - виж светлината на брояча на километри, такъв цвят.

 

Тогава специално за стрелките може да се направи нещо подобно на това: /LED осветление за стрелките/. После обаче е логично да трябва да се постарае да се изолира червеното осветление за стрелките от бялото за циферблатите. Става голяма играчка според мен, но това не означава, че някой по-чевръст няма да се справи. Ето примерна подсветка за стрелки:

LED-Needle-kit.jpg

 

Освен това мисля, че ще е полезно да споделя, че колегатаplambata продава SMD диодни крушки които са като за нашите табла. SMD диодите разпръскват светлината. Купил съм няколко крушки от него за да подобря светлината на стрелките и ми предстои да ги сложа. Предполагам, че ще се получи съвършено като ги сложа.

И нещо важно: Червения свтлинен филтър под циферблатите се маха най-лесно с лакочистител. Пробвайте първо с него, преди да шкуркате ;)

Редактирано от sloter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста равномерна подсветка може да се постигне с лента 120 диода на метър.

Разбира се, не може да стане така перфектно, както плазмата, но се получава добре.

Проблема с грозно светещите стрелки след избелване на плаката се решава с малко

повече търпение, но определено си струва.

При мен е така:

 

P1100904.JPG P1110556.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то само с SMD става, защото светят на 180 градуса, докато обикновените диоди светят на точка. Има как да се направи стига да можеш и да имаш желание.

Иначе при мен заводски са smd диоди. Което не означава, че не си строших пръстите, докато ги сменя.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...