Jump to content

Oil level sensor defective!!!


saab1233

Recommended Posts

Колеги автомобила е а8 3.0 тди, снощи светна лампата oil level sensor defective ако някой знае какво е и поради факта че не сам в България ще мога ли да карам колата така или е проблем бих бил мнг. благодарен ако ми помогнете !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно датчика отдолу на картера е дал фира, няма проблем да караш така докато го смениш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми до колкото разбрах аз от други Не БГ форуми,е датчкик за нивото на маслото.Пише че не е скъп,но пък за сметка на това за да го смениш трябва да се източи и маслото или трябва да си изключително бърз при смяната на този датчик ( най добре направо и да се смен и маслото ).Намирал се от долу или някаде по картера.

В Google излизат все пак някой неща като се напише : oil level sensor defective

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отдолу на картера е и трябва да се източи маслото, този датчик е за качеството, нивото и температурата на маслото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и при мен го имаше този проблем !Карах така месец докато ми дойде време за смяна на маслото !Датчика струваше около 40-50 лв. на ФЕБИ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен при тази грешка карайки от време на време ми подскачаше стрелката на оборотите след като смених ойл сензора не се е случвало, купих хела за 80 90лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...