Jump to content

Странен проблем със запалката


Wolf1

Recommended Posts

здравейте колеги,

 

накратко проблемът е следният:

1) запалката на колата работи (нагрява нормално до червено и изключва);

2) но не мога да заредя телефон или друго устройство с USB зарядно с нея - като включа зарядното индикацията на зарядното светва, че има ток, но не зарежда телефонът.

 

Нямам под ръка мултицеп за да измеря напрежение и ток, но пак казвам: когато вкарам зарядно с USB - индикацията на зарядното светва, че има ток, но не започва да зарежда телефонът. Пробвах и с един киндъл - същатата работа. Устройството не зарежда, сякаш не му пасва напрежението или тока.

 

Колата е 1999 А4 1,8Т

 

Моля споделете ако някой е имал същият проблем и как го е решил!

При предишните ми 2-3 коли си зареждах телефоните винаги от запалката.. да не би на този модел да е различно напрежението на там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да неби да са розменени фазата и нолата предполагам.

Колега, тия коли немат фаза еле па нОла... плюс и минус може би но е малко вероятно. И аз залагам на кофти зарядно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може проблема да е в самия кабел или зарядното ако е от универсалните. Аз пробвах сума зарядни от тези, които са с USB изход и не зареждаха, а при други телефони нямаше грижи. Накрая се оказа, че за някои телефони за да почнат да зареждат трябва в кабела или в зарядното да са "окъсени" пин-овете за данни - става въпрос за средните два на самия куплунг на кабела или зарядното. Тогава телефона "разбира", че ще го зареждат и почва да се зарежда :hilezh:. Голяма драма беше докато се усетя. Така, че първо пробвай това с кабела. Аз за по-лесно отворих зарядното и с поялник директно на куплунга му "окъсих" средните 2 крачета :).

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Това е ценна информация VBI, мерси! Ще опитам.

Не се усетих да включа Гармина, че се нервирах и хвърлих всичко, но пробвам с комбинации от два кабела и две различни зарядни, с телефон и киндъл, и не ми се вярва нито да е от кабел, нито да е от зарядното.

А и на предишната ми кола всички зарядни и кабели си работеха. Кабелите са най-обикновени USB кабели, единия си върви с киндъла, а другия с моторолата ми, и зарядни ми работеха в предишната ми кола.

Първо ще опитам с Гармина, после ще пробвам да окъся крачетата на едното зарядно и ще ви пиша пак, да се знае.

Благодаря още веднъж.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е била в моя телевизор: колкото и да е странно от 2 бр. зарядни и един хъб всички са били с нещо ненаред. Едното зарядно се е повредило, а на другото и на хъба са им били хлабави гнездата за USB кабела.

Натегнах им пластинките и се оправиха. Телефони, навигация.. всичко зарежда.

 

Извинявам се за безмислената тема и благодаря още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е има смисъл. Имал си проблем, споделил си го, споделил си и решението. Някой може цялата кола да си подмени така. Зависи на какви майстори ще попадне.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...