Jump to content

Проблем с чистачките Ауди А3


SOLEX

Recommended Posts

Здравейте имам проблем с чистачките на едно А3. Колатa e седяла 1 година в гараж и механизма на чистачките беше блукирал.Взех от моргата друг механизам с моторче,но след като го сложих на колата и пуснах да ги пробвам видях,че има проблем.Моторчето първо тръгва надолу и после се качва нагоре...Та въпросът ми е как може да се оправи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше клеясал механизма, но го свалих,почистих,смазах и заработи нормално. Там където се закача механизма за моторчето трябва да е на точните зъби и можеш сам да си го регулираш с проби. Аз като съм монтирал механизма не бях го белязал и в крайно долно положение се връщаха чистачките леко нагоре.
Махаш кората на чистачките и преместваш захващането на механизма докато пасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окaза се,че механизма е от Голф 4 възможно ли е от там да идва този проблем? Пробвах как ли не да зацепа моторчето и не и не.Тръгва си първо надолу и после нагоре.....  :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, абсолютно еднакви са. Просто не е зацепен правилно. При изключени чистачки трябва всички рамена на механизма да са в една равнина.

 

Ето така:

Wiper11.jpg

Редактирано от ralenekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Искам да попитам къде се намират тия моторчета на чистачките, че като ги пусна се чуват само моторчетата, а не мърдат изобщо и не знам от какво може да е проблема... Вие да сте имали нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно нещо сме нямали.Моторчето на чистачките е едно и се намира под пластмасовата кора пред челното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...