Jump to content

Проблеми с инерактивни бутони и ИЕ


Recommended Posts

Има някакъв шибан (!) проблем, когато се натисне иконката "Image" при писане на мнение и желание за качване на снимка. Малко ми е прясно, че ми се затри 20 мин писане и съм побеснял...

 

Моля, проверете за някакво решение, защото това ми е за 10-ти път поне...

 

Малко по-подробно:

- натискам иконката за прикачване на изображение

- прилагам линк към изображение вътре

- после си ***** ****

- нито "ОК" работи, нито "cancel"  и единственото, което остава е рефреш на страницата + изчезнал текст, без шанс да бъде копиран, след като вече е излязъл сплаша за прикачване на изображение.

 

ИЕ11, последна версия към момента

 

(не искам и не ползвам друг браузър)

Адрес на коментара

По принцип така правя, както и добавянето на линкове с текст, ама защо трябва да се мъчим? Сега се насилих да ползвам Firefox, а там пък какъв бъг открих... сега ме мързи да снимам клипче на десктопа да се види...

Адрес на коментара

Със Chrome не съм имал проблеми никога. Много бърз, не товари много, изчистен дизайн, бъгове не се сещам да съм срещал и има доста полезни разширения за изскачащите прозорци. Пробвай го за ден, два и няма да отвориш повече IE 

Адрес на коментара

Или просто да цъкне compatability mode (онази скъсана на две страница в адрес бар-а)!? :unsure: Би трябвало да помогне

На ИЕ11 са махнали тази отметка. За качване на изображение, специално заради форума, отивам да ползвам МФ и там почва съвсем друг проблем, ще постна скрийншот - отделни редове тръгват да се размазват:

6935845t.png

Адрес на коментара

Извинявай за вероятно глупавия въпрос - монитора на максималната си резолюция ли е в момента?

 

Предполагам че е, но все пак да попитам. Някаква драма с рендера на шрифтовете има Лисицата :( Не знам защо и как се е получило. Не съм го срещал никога, а години наред ползвах само Firefox до преди 2-3 месеца

Адрес на коментара

Само да спомена, че не съм лаик в хардуера и софтуера, в смисъл, че като пиша нещо, го имам предвид, защото знам колко е досадно да те занимават като админ с такива неща (за което се извинявам), ако се сещаш сме колеги :)

 

Монитора си е на нативна резолюция винаги. Специално към насоченият въпрос - размазването не е статично, а зависи от въртенето на страницата нагоре-надолу, изчиства се като се врътне замазаното извън екрана. Не изключвам вариант нещо при мен да е проблема, но си инсталирах МФ с default настройки само за да прескачам бъгове с ИЕ.

 

ПС Като цяло съм леко разочарован от ИЕ11, докато ИЕ 10 ми харесваше и бе стабилен, та реших да мина на МФ изцяло преди 2-3 седмици, но се отказах - там проблемите са повече...

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
  • 2 months later...
Публикувано (Редактирано)

...да повдигна малко темата с проблемите - мазането в МФ е от браузъра, това отпада, защото и на др. страници се получава.

Проблема с ползването на интерактивни бутони в ИЕ при писане си остава и до ден днешен. Също така не може да се ползва copy/paste. Пробвал съм на различни компютри и все е така... Много е неудобно всеки път като трябва да се PASTE нещо при писане, или да се вкара линк и да трябва да се стартира друг браузър, само заради това...

 

Ако е необходимо мога да предоставя Team Viewer, или да щракна клипче.

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
  • 1 month later...

Колеги, администратори, проблемът все още е налице... Всеки път ако реша да качвам снимки от линк примерно, или да копирам текст в прозореца, през ИЕ не е възможно, специално заради форума съм си сложил МФ, само заради тази цел. Както вече споменах - това се случва на всеки компютър, който ползвам, мисля, че при всички юзъри е така, просто не пишат тук, като оплакване. Може ли все пак някой от вас да пробва ситуацията и да сподели дали е основателно оплакването... Все пак повечето от ползвачите на компютър ползват ИЕ!



ПС сега видях натрупани оплаквания с подобни проблеми при личните съобщения - явно там пишат повече хората и все някой си е казал...

Адрес на коментара

Потвърждавам оплакването на ogip, аз не ползвам IE, но съм с последната версия и няма вариант да го подкарам с него (конкретно качването на снимка). Няма настройки, няма Compability view, неще и неще.

 

 

Със Chrome не съм имал проблеми никога. Много бърз, не товари много, изчистен дизайн, бъгове не се сещам да съм срещал и има доста полезни разширения за изскачащите прозорци. Пробвай го за ден, два и няма да отвориш повече IE 

 

Подкрепям напълно мнението ти. Колега ogip махни МФ-то и пробвай Google Chrome, от личен опит ти казвам, минах през всички браузъри и вече 3 година съм с Chrome. Пробвах го качването на снимка с бутона работи си перфектно, like a chain :)

Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...