Jump to content

Проект VW B5.5 2.5TDI V6 4Motion


Recommended Posts

Относно "измамното" усещане: Когато турбото не надува в ниските -> на висока предавка подам ли гас от педала не се случва нищо по различно (налага се да превключвам по ниска предавка,а по баири нагоре с трафик ту по бързо ту по бавно не е много приятно да се натиска съединителя особено когато е Sachs Performance). Когато турбото надува в ниските обороти и подам гас на висока предавка ... колата се наема доста добре.  Това относно колко е измамно. Иначе колегата eic-idimitrov е прав !!! Че не е много комфортно за мотора съм наясно. Ако се счупи ще пиша, преди това е хубаво да установим дискутирания проблем еднозначно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

E ти си с 6 скорости, сега погледнах, ами така е, 6 скорости - налага се по - често да сменяш, за сметка на това пък на 6 гори малко. Ти си за автоматик, то не случайно големите дизели вече са само автомат, буташ кикдаун и сваля 2 надолу, а при тебе ти трябва да ръчкаш скоростите. Ти в случая си решаваш неудобството по заобиколен начин, следващата ти кола май трябва да е автомат, 8 степени най - добре, хихи, демек от най - новите.

Редактирано от STEFAN8898
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези новите ако държат на много нютони (т.к. съм сигурен, че стандартния автомат не би издържал това, което сме сътворили по мотора) и да нямат загуби като досегашните да давам гас пък то ....... нищо :) и да ми дигат разхода с 2-3 литра на 100 не е добре! И да имат 2 сек. забавяне 0-100км/ч. и ощте сумати секунди 100-200км/ч. ;)  .............. не бих отказал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Душегуба е много корава машина от главите надолу и го казвам от личен опит ама колегата твърдо е решил да си потроши неговия като го товари с два пъти по голям въртящт момент в ниските обороти и го прави за да си начеше крастата да кара с 1200 оборота по байри.Не е проблем тъкмо ще разберем колко издържат биелите и буталата. :stop:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биелите се кривят доста читаво ( правил съм няколко мотора ).Цепи и топи бутала от проблемни дюзи или масло от турбото .За коляновия вал до сега не съм срещал счупен но ми се вижда лабав между биелните шиики .Общо взето не само отгоре но и отдоле :).МОТОР МЕЧТА 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биелите се кривят доста читаво ( правил съм няколко мотора ).Цепи и топи бутала от проблемни дюзи или масло от турбото .За коляновия вал до сега не съм срещал счупен но ми се вижда лабав между биелните шиики .Общо взето не само отгоре но и отдоле :).МОТОР МЕЧТА 

Ако ти се вижда слаб да дойдем да ти обърнем огледалата на асматика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се вижда слаб да дойдем да ти обърнем огледалата на асматика :)

Заповядай когато искаш !

Само не знам дали ще издържиш финансово да захраниш душегуба с нафта до Враца :)

Иначе има с какво да те посрещна Леонче 300HP TDI и А4 куатро 1.8т 400Hp :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Заповядай когато искаш !

Само не знам дали ще издържиш финансово да захраниш душегуба с нафта до Враца :)

Иначе има с какво да те посрещна Леонче 300HP TDI и А4 куатро 1.8т 400Hp :)

Ти за  моето финансово състояние не се притеснявай.Душегуба ми гори 7 със 140 така че ще счупя касичката и идвам.Интересно ще е признавам.300 коня на 1300кг и 400 на 1600.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Проблема ту се появява ту изчезва ! Започвам да се съмнявам в какво ли не! Имам усещане и съмнежи, че помпата се ебава и ту пуска гориво ту го сече на порции /или центровката засича от авансаторното бутало/ и ми сърдж-ва турбото.... ще отворя тези дни да видя да нямам изпадали кобилици...  Скоро мисля и клип-че да направя в действие.

Редактирано от Passat-3bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с присецването и спирането на горивото при рязко подаване на газ и дърпане на крака от педала го прави от време на време и при мен, няма чип-мип и други неща. Чист АФН и 1.9. Нещо се ебава по датчиците, вакумите или др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...