Jump to content

Проблем със зареждане на акумулатора 2.0tdi BKD


baha

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Имам подобен проблем и на моята кола. Когато колата работи на място, външната температура е под 5C по табло, и климатроника е включен, оборотите се вдигат до 1000. Това се случва дори когато е загряла до 80 градуса. Чак когато стрелката стигне до 90 се нормализират оборотите. Снощи я замерих докато работи на 1C външна температура, волтажа на акумулатора падна до 12.6, в който момент веднага се вдигнаха оборотите на колата и волтажа се вдигна до около 13.8. Днес, на студен двигател, при 5.5C по табло, пак я замерих, показа 12.6 преди да я запаля, а след, около 14.3 и при изключени консуматори, и при включени всички такива, и вдигане на обороти няма. Генераторът е сменен март месец тази година с такъв с перфектен колектор, както и му смених релето с четките, след като старият умря. Акумулаторът също е сменен тогава с нов Banner 77Аh, и след тези две смени започна този проблем. Бях сигурен, че с дублирането на масите, както е описано в тази тема, ще се оправи проблема, за това направих всичко, точно както е описано от bsdnikolov. Уви, не е там проблемът при мен. Идеи? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

On 4/2/2015 at 1:41 PM, bsdnikolov said:

Ето и малко нагледен материал:

 

Трите опорни точки при масите:

 

Masi00.jpg

 

Съществуващи фабрично минусови връзки:

 

Masi000.jpg

 

Първа допълнителна:

 

Masi01.jpg

 

Втора допълнителна:

 

Masi02.jpg

 

Фабрична плюсова - или само се почиства окиса или + почистването за BackUp се дублира.

 

Masi03.jpg

Колега, много че съм благодарен, ако обновиш линковете на снимките. През годините съм чел доста твои постове, които са ми помагали. Много, благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...