Jump to content

Шлайфане на глава. Необходимо ли е?


topi78

Recommended Posts

 

Аз лично, винаги съм се чудил, защо не се мери и блока а се пипа само главата???? Почти съм убеден, че никой не мери, какво е състоянието на блока, горе!

Напротив - мери се и блока.....но след като духне втората гарнитура :hilezh:

 

Това не е съвет към автора. Към него съвета ми е да си даде главата в работилница, където ще я измерят и ще преценят дали само да я зачистят или да отнемат повече материал. Провери дали болтовете за АБТ не са предвидени за смяна при всяко отваряне. 

 

@НИКО - Обикновено главата се дава на шлайф база за "зачистване", което в "домашни условия" може да повреди алуминиевата глава. В шлайф базата се мери и преценява какво да се прави главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря, на всички за отговорите, но имам още един въпрос трябва ли да сменя болтовете?

Иначе глата е вече измита старателно, клапаните са паснати, всички гарнитури са купени и утре ще събирам.

Мога да кача някоя снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болтовете на 1.8 са предвидени да се деформират по време на стягане. Предполагам, че и при АБТ е така.

Комплект болтове Елринг са 25лв. Изискват ФВ инструмент за затягане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само недей да пестиш пари от болтове явно не ти се е касал болт и огледай резбите в блока да са идеално чисти че иначе като нищо ще се спука някаде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@НИКО - Обикновено главата се дава на шлайф база за "зачистване", което в "домашни условия" може да повреди алуминиевата глава. В шлайф базата се мери и преценява какво да се прави главата.

Преди години участвах в създаването на единствената(за него момент) база за диагностика и ремонт на глави във Варна, в смисъл напълно наясно съм с обслужването на една глава, било проблемна било не. Есенцията от всичко изписано дотук е, че в домашни условия малко хора ще разберат дали имат проблеми с главата(и/или блока), като съвета е да се отиде в специализиран център/сервиз.

Оттам вече е лотарийния въпрос кой, как и колко квалифицирано и най-вече добросъвестно ще диагностицира и даде достоверна информация за проблемите(открити или не).

Живеем в БГ, това е диагноза. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...