Jump to content

Проблем с парното и бушоните


Bistra1984

Recommended Posts

Парното понякога въобще не ми работи и стъклата се запотяват. Като пипна бушоните тръгва, но в процес на каране пак гасне. Какво да правя?

 

Ясно е, че трябва да ида на сервиз, но може ли сама да си ги оправя тези тъпи бушончета.

 

Предварително благодаря за отговора.

 

P.S.

 

Само докато не съм забравила да питам, нещо постянно мирише на бакелит това от какво идва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега премести си пожарогасителя на предната дясна седалка ако нямаш си купи задължително защото скоро ще ти потрябва както вървят нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежка е да отбележа. Най-добре върви на някой електричар. Той си знае работата. Дано ако става нещо да изгаря бушон, че парното има доста консумация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А провери ли релето което управлява парното, стъклата, мигачите и чистачките? Аз имах такъв проблем и точно като размествах релето и всичко заработваше.-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал колегата, провери първо релето да не заминало.А след  като тръгне парното ,прозореца продължава ли да се запотява и дали седи "мазен" (смисъл да не ти изпарява антифриз защото ако го прави ще седи така и от там да ти мирише на " бакелит")?   Ако го прави на 90% имаш изгоряло рядияторче на парното и може от там да дава някакъв дефект по системата.

Редактирано от Nasiof
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста по разумно е помощ от знаещо другарче което е по близко да провери за какво иде дума от колкото да се казва това или онова . догатките бъркат джобчето . това е мое мнение . има доста колеги у софето които са в час

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб @lubo1918 .че най-разумното решение е да се отиде при "електичар",препоръчително е наистина да е в час с нещата .Но мисля ,че ще се съгласиш и с мен имайки в предвид целта на форума ,която е в огромна степен се изразява в споделянето на мнения с цел запознаването и понататъчното решения на проблеми на други колеги/колежки.Е разбира се има и мнения ,които не бил искал да чета ! Например като на колегата ,които първи се отзовал с"акуратно" мнение по тази тема но всеки си решава какво да пише. Лично аз ,когато изразявам мнение по даден въпрос(проблем) във форума е тогава когато съм се зблъсквал със същият или подобен проблем и задължително съм се консултирал с майстор в зависимост от областа на проблема.Както в случаят преди време имах проблем със парното. което се изразяваше именно в това "мазно" запотяване на стъклото .Проблемът беше решен със замяната на радиатор на парното ! За това ми беше и въпросът към колежката дали и при нея има такъв проблем на лице ако мога евентуално да я насоча към неговото отстраняване! Но според мен е по-добре да се запознаеш със проблема за да можеш ако отидеш npи определен майстор да му обясниш колко се може по-точно вида на проблема  и като цяло да изразиш своето мнение . И да "у Софето" има доста майстори за съжаление повечето от тях,като видят кола със регистрация от провинцията и като видят ,че ти е"пълна мъгла" ситуацията гледат буквално да ти "отсекат главата" сега примери доста с "опарени хора" тях ще ги спестя.Мисълта е,че чрез задаването на въпроси , тяхното обсъждане във форума единствено би ти помогнало в такива ситуация.А защо не и да ти спести  някои лев има по-елементарни проблеми ,които и сам можеш да решиш след като ги обсъдиш с колеги ,тук !

Редактирано от Nasiof
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кое в по точност не работи . въобще не се включва вентилатора или няма топъл вятър . ако се чува вентилатора да работи и няма топло може да е от / запушен радиатор на парното , прословутите клапи в коша на парното , термостат , водна помпа , варовик в охладителната система и ред други причини / ако съм пропуснал нещо да ме допълнят колеги познаващи автомобилите в зародиш замисляни още в завода . заради това предложих да се посъветва другарката сас другарче от форума за да няма драми с изкормени кратуни от към крачетата . машината какви градуси подържа в градско и извън градско . ЗАТОВА Е ФОРУМА ДА СИ ПОМАГАМЕ А НЕ ДА СИ ВРЕДИМ . ТОВА ГО ИМА САМО У ТОЗ ОРУМ ДА НЕ СЕ ПОМАГА А ДА СЕ ВРЕДИ . ИМАМ И ДРУГИ СКУЧНИ ПОРОДИ МАШИНИ /// ХОНДА , СУБАРО , И ТОЙОТА /// В КОЙТО ФОРУМИ НЕ СЕ ВРЕДИ А СЕ ПОМАГА . МНОГО Е ТРУДНО ДА СЕ РАЗГОВАРЯ С ХОРА ИЗОБРЕТИЛИ ПЕЧКИТЕ ЗА ОТОПЛЕНИЕ БЕЗ ЗАЩИТА ОТ ПРЕГРЯВАНЕ И САМО УНИЩОЖЕНИЕ

Редактирано от lubo1918
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...