Jump to content

Двигателя изгасна в движение и не е добре...


spookss

Recommended Posts

Здравейте ,

 

Абсолютно обслужен автомобил след снощното запалване и каране около 4 км колата изгуби мощност и изгасна. След като спрях и пробвах да завъртя да запаля усетих , че нещата не са никак добре. Акумулатора е нов върти слабо и се чува лек странен шум и сякаш няма компресия. Не разбирам... но  не посмях да въртя втори път... оставих колата ще я прибера с пътна помощ и незнам какво да я правя..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава да споделиш и каква е колата. Ако е 2.5 ТДИ - V6 там фактори да искаш. Липса на компресия навежда на мисли за валове, кобилици и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , колата е  2.5 ТДИ   150 коня..  



тва с компресията не съм много компетентен но усетих , че след като завъртих ключа да запаля не въртеше изчистено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега отидох да пробвах да завъртя. Всички лампи изгасят нормално , колата върти но има лек странен шум от двигателя и естествено не пали . Проблема е , че съм на гости в гр. Добрич , а тука майстори... ЙОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега , чел съм тази тема. Мисля , че няма връзка ! Проблема е , че имам странен шум при въртенето на стартера. Колата работеше идеално и изведнъж просто изгасна и край !  Преди малко пробвах ад я бутна на 4 скорост и забива което ме навежда на мисълта , че ангренажа е здрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти дам един телефон на един от най-добрите диагностици в Добрич.Не знам ,днес е неделя но пробвай.0896190410 Константин /Коцето/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега , колата днес я репатрираха във Варна. Тук ще търся кой да я прави. Благодаря.

Даже не знам от къде да започна ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали наистина е там ремъка. Нещо ще да е по ремъците.

Не знам тия дали им превъртаще зъбното колело на коляновия вал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята преди време както си я карах и угасна , няма палене , нищо не се случваше !Какво ли не чух , валове , помпа , и т.н и се указа изгорял комп!За стотина лева и колата се управи и вече няма ядове !Моето 2.5 го поддържа Краси , може спокоино да се обърнеш към него .Сервиза му се намира до Тойота на Цар Освободител!Ако ти трябва номер ще ти го дам !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти.. 

Отворих капаците на ангренажа и видях , че е хлабав , дали е скъсан или не не е ясно все още. Също така видях , че единия вал  е счупен. Къкво е довело до това все още не е ясно но е ясно , че ремонта ще е дебел. От тук натам започвам да се чудя кой път да хвана..  да си търся цял двигател или ремонт... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от цената на ремонта....но цели двигатели 2,5 маи са по 1500+ лева. Все си мисля че цените на частите малко паднаха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами  същия като този двигател 1:1  в отлично състояние на мой познат му искат 1000 лв. !Готов разботещ , директно се закача и край

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,при цена от 1000 лева маи е по добре да е с друг двигател.Само да пипитам ГНП отделно ли е? Защото да не стане и там някои филм при сглобяването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по снимката от аватара ми се струва, че колата ти е фейслифт, така че си провери кода на мотора и дали е съвместима подмяната му, с тоя който си намерил. Най-вероятно двигателя ти е (беше :) ) 163к.с. от тия с "Bxx", те са с кухи валове и се късат, както се е случило при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отворихме капаците отгоре и видяхме , че  всички валове са в отлично състояние  но повдигачите са натрошени. Нямам идея надолу какво става с клапаните утре ще се разбере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти работа колега,моята се счупи тояно преди коледа,направих и коледен подарък който ми струваше 3000лв.Сменях ремъци,ролки,повдигачи,кобилици и подложки+няколко клапана.Майстора който я прави е от кв.Владиславово,ако ти трябва тел или кординати пиши.Дано при теб нещата са по добре :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам моята кола отива на същия ремонт на пръв поглед без да съм видял клапаните в кво състояние са все още.

 

Но като си сметна частите долу-горе 3 хилки е ремонта. На този етап се замислям дали да не си взема цял двигател за 800 кинта да го сложа , сменям  ремъци , ролки и тва е.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти работа !

Ти къде си правиш колата ?

Мога да ти помогна с нови части , отстъпката която ползвам е 30 % от пазарната цена на магазините !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...