Jump to content

Проблем с ABS


Shash

Recommended Posts

9emy5ysa.jpg

Преди седмица ми светна лампата на abs-а.Километрите и годините са си казали думата и дисплейчето на трип комп. ми е избледняло.Също така, на трип компютъра ми свети в червено голям знак за спирачната система и пише нещо от сорта на problem in abs system.Не ми е останало време да я закарам на ремонт.От какво може да е?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладките са на няма и 4000км , а си ги ползвам разумно спирачките.Не карам газ-спирачки.Зимата ми направи един проблем на снега.Наложи се да набия спирачки и се включи АБС-а и светна това ,като я угасих и запалих отново се оправи.След това не е светило,до преди седмица.

А това което отгоре в оранжево(на дисплейчето) свети,защото някой баш майстор ми скъса кабел на датчиците за износване на накладките.

Според мен е нещо от АБС модула,но не съм компетентен и не ми остава време да я карам на ремонт,не ми се и разправя с "майсторите".Досега веднъжнъж не е било да отида за ремонт и да не се върна за дооправяне на нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то задължително ще се ходи на диагностика,само да ми остане малко време.Питам тук да имам някаква идея.

Когато я паля сутрин светва след 2-3минути. А след това през деня ,когато се налага да я паля и гася през 30тина минути си свети още при запалването. АБС не ми се е налагало да ползвам,за да разбера дали работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси много. :)

Като ми остане време ще прескоча да я видят. 

Не ми е единствена кола, затова и не бързам много.

Редактирано от Shash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия проблем. До едно време светваше и си гаснеше, когато си иска лампата.

От няколко дни обаче свети постоянно.

И на мен не ми е спешно та ще видя кога ще я карам на диагностика. Колега напиши като разрешиш проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ABS модула завършва на 111 и буква.... много вероятно да се е скапал самия ABS :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах преди три години същият проблем на ABS в електронния блок но ми го оправиха едни печени майстори от Горубляне за 200 кинта и вече 3 години е ОК...

Всъщност те го дадоха на един друг майстор който имал такава машинка за финно запояване.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз съм със същия проблем. До едно време светваше и си гаснеше, когато си иска лампата.

От няколко дни обаче свети постоянно.

И на мен не ми е спешно та ще видя кога ще я карам на диагностика. Колега напиши като разрешиш проблема.

при мен беше абсолютно същото и се оказа,че трябва да долея спирачна течност.пробвай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е датчик ,но е малко вероятно.

Почти сигурно ти се е прецакал ел блока на АБС а(по-точно масата се е откачила и блока е без захранване)

Добрата новина е ,че се ремонтират и то за доста по малки суми от 200лв. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм със същия проблем.може ли някой да каже каде, в кой сервиз да отида ? на мен светна след като светна за смяна на кладките,карах го известно време преди да ги сменя и след смяната на накладките си седи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колеги, виждам, че темата е стара.  

за да непускам нова ще пиша тука.  Преди две седмици смених зимните с летните гуми и джанти и при тръгване ми светна лампата на абс. При диагностика няма записани грешки, влезнах в модула на абс,проверих движението на гумите и ми направи впечатление, че левите две гуми тръгват с една единица закъснение ако мога така да се изразя. След излизане от модула лампата изгасна докато нетръгнах отново. На фис дисплея не ми излиза червената удивителна и нямам трипъти звуковия сигнал, свети само лампата на абс. Днес я качвах на подемника да проверя дали някой датчик не е излезнал , но неоткрих проблем. Замервах задните датчици с мултицет на омове и ми показва еднакви 1228ом, а също така ми дава от буксите 4,62волта. Предните не съм ги мерил, защото е повече разглобяване и неми остана време. Колата е а6 с5 2.5 куатро. Някакви идеи!  бушона е здрав в ел. таблото.

незнам дали има релета за тоз абс. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...