Jump to content

аларменна система и и отделно централно заключване


Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам инсталирана аларменна система сатурн М2.

 

Това добре.

Та сега проблемът.

 

От годините мачкане, блъскане и подобни, дистанционноте ми вече почти издъхнаха. Реших да си купя нови, и след търсене в ebay (за по евтинко) се натъкнах на цяла система (или поне така мислех) за малко кинти. Файски флип ключове дизаин на АУДИ(ДАС АУТО :) ). Та реших аз да си я купя, надявайки се да подменя буксите с моята и карам напред. Но първото ми разочарование бе след като разбрах че това е само централно. Опитах се да науча тези дистанционни на моята чистота, не реагираьа по никакъв начин.

Та сега съм пред дилема.

Дали да съм само с централно, или да се изръся на майстор за като 3 нови системи.

Като цяло виждам на къде отиват работите, но все пак може и някой да може да помогне.

Та идеята или по скоро въпросът ми е. Мога ли да ги вържа по някакъв начин и двете устроиства? При заключване на колата чрез новото ми централно, да се задейства и старата ми аларма. По някакъв начин, алармата да е под постоянно напрежение, а централното да играе роля на прекъсвач. заключено и хопалаа подава ток и алармата е пусната, и обратно.

 

Та такива са ми проблемите. Ще се радвам за някое и друго мнение, сигурен съм че и упреци ще се намери ко да даде. 

 

Благодаря ви предварително

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Можеш да ги вържеш. С тел. От подходяща чИстота.

 

Имам идея и как би могло да тръгне но не си падам по циганиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Можеш да ги вържеш. С тел. От подходяща чИстота.

 

Имам идея и как би могло да тръгне но не си падам по циганиите.

Да му се невиди, изглежда ти си точният човек който би могъл да помогне :flehan: .

Аз на свой ред, обещавам че никой няма да види колко е циганска работата :blackey: . Преди малко получих официално потвърждение от БСМ, че няма как да обуча дистанционно което не е тяхно производство. 

Та всичко е в ръцете на опитните електротехници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Всички аларми излъчват КОД на определена ЧЕСТОТА. Затова и от БСМ много правилно са ти отговорили, че няма как да обучиш чуждо дистанционно с тяхна система. Единственият начин да имаш аларма и централно е като смениш настоящата с нещо по-съвремнно, което може да управлява централно заключване и то да се инсталира допълнително в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Всички аларми излъчват КОД на определена ЧЕСТОТА. Затова и от БСМ много правилно са ти отговорили, че няма как да обучиш чуждо дистанционно с тяхна система. Единственият начин да имаш аларма и централно е като смениш настоящата с нещо по-съвремнно, което може да управлява централно заключване и то да се инсталира допълнително в колата.

Здравей,

 

Моята аларма си има и централно. Въпросът е как да я излъжа да работи  с новите дистанционни. Не ми се ще да си призная, или по скоро да усъзная че съм купил нещо което не ми върши работа. трябва да го накарам да работи. Но как?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разглеждам двете платки. И кво има там. Няколко съпротивления, бутони и на двете има само по 1 чип. Дали няма де се получи ако сменя тези чипове? Това ми изглежда по накакъв начин логично. Вие какво мислите господин grizzly.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това ми изглежда по накакъв начин логично.......

Това е като този виц:

 

Едно много тъпо семейство-баща и двата му сина се изхранвали от тяхната кравичка, обаче едната сутрин стават да доят кравичката и к'фо да видят кравичката я няма , а в оградата-дупка.

Бащата :

-Щом кравичката ни я няма , значи някой я е откраднал...

Големият син:

- Щом има дупка в оградата , значи е някое джудже...

Малкият :

- Щом е някое джудже значи е педераст, значи е Пешо от съседното село......

И тръгва бащата и двамата му сина да търсят Пешо да го съдят. Водят го в съда.

И съдията им задава въпрос:

- Е добре де, как стигнахте до извода, че е Пешо?

Бащата:

-Еми... по пътя на логиката -кравичката я нямаше , значи някой я е откраднал...

Гоемия син:

- Щом има дупка в оградата, значи е някой джудже...

Малкият:

-Щом е някое джудже значи е някой педераст, значи е Пешо...

Съдияте се зачудил...зачудил... накрая извадил една кутия и казал :

- Е добре . тогава по пътя на логиката ми кажете какво има в тази кутия .

Бащата взел кутията ...погледнал я и казал :

- Тази кутия е квадратна , значи вътре има нещо кръгло...

Големият син :

- Щом е нещо кръгло, значи е нещо оранжево....

Малкият:

-Щом е нещо оранжево , значи е портокал...

Отваря съдията кутията и гледа в нея един портокал...

- Аве , Пешо ! Педерас със педерас, да им връщаш веднага кравичката...

 

 

Това че и двата модула  имат чип, не значи, че и двата чипа са еднакви и с еднаква програма. Тоест, щом не са еднакви само визуално могат да си приличат :)

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавен виц.

 

Все пак, този чип на мен не ми трябва да има същата програма. Нали се опитвам да програмирам новите дистанционни на старата система. Тоест, ако цялата нужна информация е в чипа, то след като подменя чиповете би трябвало да стане. Но все пак трябва да се погледне от специалист. Проблемът е че за сега подобен не се натиска. Не ми се иска да рискувам, но така както вървят нещата ще се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, умен, системата сатурн е с ролинг код в дистанционното. Ползва се HCS201 примерно в който е записан код на завода и код на дистанционното. От тези два кода + брояч се криптира излъчения код който се ПРОМЕНЯ при всяко натискане на бутон. Приемната част дешифрира получения пакет и ако пасне по критерии отваря алармата.

чИстотата на която излъчват дистанционните е стандартна, 434 МХз. Обаче кодът който се излъчва е уникален за всеки производител. Дори да си купиш СЪЩОТО дистанционно от друг производител ще трябва да го програмираш с кода на производителя (който естествено е тайна).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...