Jump to content

Мулти волан и темпомат на а4 б7 !


petarlazarov

Recommended Posts

Здравейте колеги! Имам а4 б7 2007 година, 2.0 тди. Като си купих колата имаше мултоволан на който обаче бутоните не бяха активни. Мина се време и реших да ги активирам, разбрах че нямам лентов кабел и модул за управление на темпомат и мултиволан. Купих си ги,сложих ги, уж ми обучиха и адаптираха всичко, обаче бутоните не реагираха. Мина се време и преди 1 месец реших, че ще сложа темпомат и ще довърша работата с бутоните. Сложиха ми темпомата и той не тръгна. Моля ви кажете ми майстор във ВАРНА, при когото ще отида и ще ми активира бутоните и темпомата ! Много ще съм ви благодарен ! Ходене по мъките няколко месеца и наливане на пари за НИЩО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само да разясним малко - имаш кола която няма оригинално нито автопилот нито волан нито модул - но в последствие си сложил всички тези неща  и пак нищо не ти работи  ? 
Ако е така ти трябва само кодировка ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами уж е направена , трябва някой човек, който знае за какво става въпрос да види колата, ако може да е от Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да мога да помогна тъй като съм надалеч но на сбирките ви в Варна все някой може да помогне вярвам !

Изпратено от Жисиемито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодира ли след поставянето на лоста? Ако не си, направи го. Ако си го направил и не работи или майстора който ти ги активи не си е свършил работата както трябва или модула който си поставил не става. На коя буква завършва модула, предполагам си го погледнал като си го купувал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Оказа се че буквата на която ми завършва модула е Л и не става за мен, жалко че се доверих на човека от когото си купи модула, уж знаеше всичко и сега съм назад с 200 лева...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам ти описанието на модулите взето от темата за поставяне на темпомат на ауди а4 б6 ( твоето е б7, но те са еднакви) Модул със буква L поддържа и темпомат и мултифункционален волан:

 

Има три типа контролни модули, два от които поддържат опцията Cruise control:

Lowline
Поддръжка на волан: Стандартен Волан (4-лъча)
Поддържани опции: Trip Computer (ТЕЗИ МОДЕЛИ НЕ ПОДДЪРЖАТ Cruise Control!)
Part Numbers: 8E0-953-549-F 8E0-953-549-S
Midline
Поддръжка на волан: Стандартен Волан (4-лъча), Стандартен Волан (3-лъча), Мултифункционален Волан (4-лъча)
Поддържани опции: Trip Computer, Cruise Control
Part Numbers: 8E0-953-549-L, 8E0-953-549-N
Highline
Поддръжка на волан: тандартен Волан (4-лъча), Стандартен Волан (3-лъча), Мултифункционален Волан (4-лъча
Поддържани опцииs: Trip Computer, Cruise Control, Steering Wheel Heating
Part Numbers: 8E0-953-549-M, 8E0-953-549-P, 8E0-953-549-Q, 8E0-953-549-R

 

Човека, който ти е продал модула не те е заблудил - явно този който ти го обучава нещо не е много наясно. Вземи си смени майстора...

 

Или пък му дай да прочете тази тема поне що се отнася до активирането на темпомата: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=65608

Редактирано от digunan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,

 

Скоро се сблъсках със същото нещо , моят модул завършваше на S , първо майстора ми звъня в Порше Запад и му казаха,че ще стане ,а то не стана.

 

Модула трябва да ти е с "R" става на всички аудита и няма да имаш проблеми. От ауди А6 обаче не става 

 

Успех

 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е с R. Както е обяснено в поста преди твоя, има три типа модули, като всеки тип поддържа съответен набор от функции. S и F са само за борд-комп. Всички останали поддържат също мулти-волан и темпомат, а тези с букви M, P, Q и R поддържат и отопление на волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Здравейте аз се мъча от няколко дена с платка завършваща на буква L . Темпомата ми работи но мултиволана не работи и  вагком казва no communication. Има ли някой който да е пуснал мулти волан на такава платка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз правих същата операция, но успях да подкарам само волана, автопилота не тръгна, сега си имам само лостче неработещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел за някакъв допълнителен кабел, който се пускал до някъде от модула, правили ли сте го?



Edit: Ето от тук четох и монтирах моя, но при мен стана без кабелчето до ЕКУ-то.
http://audibg.com/forum/index.php?/topic/65608-темпомат-cruise-control-a4-b6/
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 3/27/2017 at 12:29, bogo666 написа:

Здравейте аз се мъча от няколко дена с платка завършваща на буква L . Темпомата ми работи но мултиволана не работи и  вагком казва no communication. Има ли някой който да е пуснал мулти волан на такава платка

Колега имам същия проблем ти оправи ли това и ако е да как

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...