Jump to content

Проблем с алтернатор Audi A8 L W 12


jr_flex

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Днес при технически преглед на автомобила ми Audi A8 L  6.0  W12, производство  октомври 2004 г. се установи, че същия има проблем с алтернатора.

Допълвам, че преди месец смених акумулатора и същия е чисто нов.

Според майсторите, които ми преглеждаха колата, алтернатора е скапал стария ми акумулатор и ако не го сменя / рециклирам същото може да се случи и с новия.

Звънях на няколко фирми в София, които се занимават с продажба на стартери и алтернатори, но никъде няма оригинален алтернатор за моя модел.

Въпроса ми е:

1. Рециклират ли се успешно някъде в София такъв вид алтернатори, както и продават ли се нови такива?

2. Алтернатор от Audi A8 4.2 бензин подходящ ли е за моя автомобил?

   

Предварително благодаря на тези, които биха ми помогнали с отговорите си. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Ако можеш да си вземеш алтернатор на прилична цена от някоя автоморга , опитай първо този вариант. Не съм наясно дали ще стане от А8 4,2, а трудно ще намериш като твоя, трябва късмет. Виж техническите характеристики, дали е възможно да го замениш в краен случай с такъв от 4,2.  Питай в Порше.

Разбира се можеш и да го рециклираш. Правил съм го веднъж с един форд, и години карах след това без проблем. Фордът, разбира се не е А8 6.0 W12 450 кс :) но принципът вероятно е същият!

Вероятно се продават, в краен случай с поръчка от Германия, ще трябва да чакаш и сигурно ще е майка си и баща си!

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Wengen,благодаря ти за изчерпателния отговор. :) Колега strakov_m, алтернатора не дозарежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако опреш до рециклиране, и ако си от София, около Сточна гара има такива работилници за рециклиране. Мини и питай! На място, според мен ще ти кажат наемат ли се или не. Също така, мога да питам  моите майстори, които ми поддържат колата, дали могат да помогнат с нещо, сваляне, носене, рециклиране връщане, качване, палене, измерване и отпътуване...:)

Те се занимават с Аудита, мисля че това няма да е проблем за тях, освен това са разбрани, не са скъпчии и с много голяма доза вероятност ще останеш доволен от тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сигурност алтернатора може да се свали и да се установи какво точно е изгоряло в него. сменя се само то и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...