Jump to content

Грешка прочетена с VCDS-Lite ?


onid

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

дайте мнения за следната грешка!

Колата е Ауди А4, 2002 г., 1.8Т, 150к.с., мотор AVJ.

 

Предварително Ви благодаря.

Редактирано от onid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Би ли дал малко пояснения, как стигна до това заключение - смяна на ламбда сонда.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ламбда  сонда за смяна

рече и отсече ! :hilezh:

 

Толкова много неща могат да водят до тази грешка, че за виновник може да се изброи почти цялата електроника и половината мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според този линк, проблемът може да е:

- MAF сензор

- регулатора за налягането на горивото (датчик?)

- горивната помпа

- течове от инжектори, тръби към помпата, вакуумни тръби?

 

аз това разбрах, някой по-разбиращ да се изкаже :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата на газ ли е ?

Извинявам се, че пропуснах да го напиша. Колата е на газ.

Според този линк, проблемът може да е:

- MAF сензор

- регулатора за налягането на горивото (датчик?)

- горивната помпа

- течове от инжектори, тръби към помпата, вакуумни тръби?

 

аз това разбрах, някой по-разбиращ да се изкаже :)

Аз също го видях това от този линк, но се надявах някой който се е сблъсквал с грешката да каже, иначе може да се разглоби почти всичко към което има датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също го видях това от този линк, но се надявах някой който се е сблъсквал с грешката да каже, иначе може да се разглоби почти всичко към което има датчик.

Както писах за грешката може да има от всевъзможни причини. После виждам, че си добавил, че колата е на газ. Още 10-на причини.

Нулирай грешката и карай на бензин. Ако не се появи, тогава обърни на газ и виж след колко време се появява. После с тази информация отиди в сервиза, където са монтирали ГИ и искай да ти настроят, ремонтират или сменят ГИ.

Ако нямаш завишен разход или други проблеми (като придърпване, намалена мощност) - не се занимавай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми излиза тази грешка когато съм на газ и се появява когато засече че е бедна сместа.Може да се регулира,т.е да се обогати но пък ще се качи разхода.Аз така карам засега.Не е ламбда сонда,за нея излиза друга грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същата история, също могат да ми обогатят сместа, но няма нужда, колата и сега върви и харчи нормално, както и на бензин така и на газ.Аз обаче ще пробвам да карам 1 седмица на бензин да видя дали ще се появи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Относно грешката, като се замисля има логика да обеднява сместа поради факта, че филтрите на ГИ са вече на 12 000 км и може на моменти да не пропускат необходимото количество газ при натоварване.

 

Бихте ли споделили, колко Ви гори на газ, че аз откакто имам газов инжекцион (Бардолини висок клас) ми гори градско с климатик 13,5 л/100км и 11,0 л/100км извън градско на дълъг път.

Редактирано от onid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите филтри са нови на 2К км. 13.5л/100 с клима в големите задръствания, иначе напоследък пътувам в такова време, в което ги избягвам и е 11.5л/100 газ.Извънграда още не съм я засичал с точност, но ако карам до 100км./ч може би някаде до  10л./100 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

реших проблема с грешка 17544. Проблема се оказа спукване на маркуча от снимката, точно на сгъвката. Дефекта се открива лесно, при запален двигател на обороти се чува яко свистене на въздух, точно в тази област.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Незнам точно за какво е, но определено е вакуумен, защото точно там където се беше сцепил, се беше и смачкал от вакуума.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам ,питам понеже и при мен има подобни грешки ,но мотора ми е 2.4  и ми казаха ,че било от настройките на газовия инжекцион, но ще огледам за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...