Jump to content

Монтиране на ел.седалки на Ауди А4 Б6


nightbear

Recommended Posts

Здравейте колеги,

смятам да си слагам електрическо управляеми седалки на моята Б6-ца но тъй като няма кабели до колкото знам някой може ли да помогне с някаква схема за окабеляване или някакъв съвет как да се случат нещата? 

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Оригиналната инсталация малко я е хванала липсата и за това си търсих схема. И аз мислех да пусна захранване само и ще тръгнат но имат и мемори което се  монтира на вратата и се чудя с него как ще стане работата понеже инсталацията на вратата си стои и бутоните на меморито само трябва да се включат но от там към седалките какво ще стане е интересно ... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой седалки виждам . че имат електрическо надуване на гърба , за него само 12 волта ли трябват или се слага някакво реле или нещо подобно ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро гледай в захващането как е,че на старото ми А6 бяха присаждани,и имаше рязане на една планка,

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kолега на Б5-цата слагах ел седалки и пуснах само постоянен + от бушоните и това е !!! Няма схеми няма нищо ! Просто ти трябват буксите които влизат в седалките а те накрая завършват с кръгла букса ... отварят бушоните - гледаш кой е постоянния + закачаш буксата  ... и почваш да прибираш инструментите и отваряш бирата ! 2 години никакъв проблем нямах ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята монтирах Рекаро от S4 Б7 ,изцяло електрическо .Истината е че и на инсталация за надуване и на изцяло електрически седалки .схемата е една и съща .Връзват се към клейма 30 на плюс ,после минават през по един термобушон за лява и дясна седалка .Минусите са вързани лявата за купето на най-близкото место и дясната пак така .Ако се тегли само плюс без какъвто и да  е бушон има опасност на някоя автомивка да ви заглавят някой бутон с прахосмукачката и после да пускате обява търся инсталация в радела КУПУВА 

От куфатек мисля че минават само през бушон

http://www.kufatec.de/shop/de/audi/a4/a4-b7-8e/kabelsatz-sitzverstellung-lordose-audi-a4-b7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата с мемори-то вече стават по-сложни. Не за друго, ами меморито управлява и дясното огледало при включване на задна скорост. Там без инсталация и много правене няма как да стане, така че просто си сложи едни 12V с по един бушон за лява и дясна седалка и си свиркай. Старото ми Audi имаше мемори, лесно и удобно е, тази няма обаче честно да си кажа почти не му усещам липсата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват си огледала с датчици за положението, когато модула за памет е свързан в общата комуникационна система, огледалата го следват през модулите за стъклата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това става голяма игра и ако не се вземе с кабелите ме съмнява да е лесно намирснето на донор !

И все пак за ел.седалки - само ток и маса ;)

Sended from Iphone 4s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

 Вчера успях да си взема седалки с надуване , подгрев и осветление обаче виждам , че на буксата за надуваането има няколко кабела най дебелия кафяв кабел ли е + или е наякой от червените ??? Случайно на някой да му се намира някаква схема 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най -дебелия червен кабел е плюс,най дебелия кафяв кабел е минус а другите кабели са за осветлението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте колеги.Имам питане относно осветлението на седалките.Забелязах , че на един познат неговата А4 Б6 има осветление на седалките за отзад обаче светва само при отваряне на определена врата.Това от микроключето в бравата ли се управлява или минава през комфорт модула..??И ако някой има някаква схема на окабеляването или поне коя букса е на комфорта та да си спестя малко търсене на кабели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни в ТАЗИ схема кое от къде и как. Трябва да имаш предвид, че модулите са с различни парт номера ако имат осветление и ако нямат... поне доколкото си спомням.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря колега..Но на моя модул най вероятно няма осветление така , че ще трябва да го мисля по друг начин...Но все пак ще знам кои кабели са за осветлението и няма да си играя 2 часа с мултицета да ги търся по буксите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка разбра ли се, ако имаш само ндуване и сложиш седалки с ел регулиране, дали тръгват без допълнителна инсталция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка нали ти казах миналата седмица че са еднакви инсталацийте за надуване и ел движение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате записвай си някъде важните неща,тука при мен идват и без тва клиенти с някакви лудости които прочели по форумите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, колеги,

 

Вече от две места ми отказват монтаж на ел. седалки. Някой може ли да ме насочи към човек, който би се справил с тази задача. Естествено, че си плащам. Дори някой колега от форума да е :)

Под ел. седалки имам предвид, само движението, без подгряване и надуване и т.н.

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обърни се към колегата Toshkov81 – доказал се е  че работи качествено  и ги разбира ! 

Иначе аз си мислих че Рекарото което купих е само с ел нагоре надолу и облегалката а то се оказа че и движението им е електрическо така че ми предстои пускане на кабелчаци и на мен ! На Б5-цата вързвах директно от постоянния плюс и нямах проблеми а сега слушам за термобушони ? :o 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...