Jump to content

Каква кола да си взема ?


Recommended Posts

Малко извън темата.. Просто искам по-подробно да обясня , какво точно ме тревожи....

Пия си кафето днеска сутринта, пускам радиото и попадам на нещо , дето ме хвърли в размисли.... 

Поради зачестилите случаи , шофиране с превишена скорост , на 18/04/2014 е проведен спец-акция в / NRW /  радар контрол , както и проверка на съмнителни-автомобили за нелегално повишена мощност.. В петък са задържани точно 100 коли , като едната е моментално конфискувана .. Казват че била толкова напомпана , че отива за разглобяване , защото е мноооого над закона.... В тоя ден е поставен и рекорда за най висока превишена скорост на национален път , при ограничение 70км/ч младеж / не се споменава мъж или жена / на 26 години преминава със 146км/ч...  Властите обещават , че ще затегнат още повече положението.......

Ето и моя проблем...:

Подготвям си едно проектче , доста неща са закупени , други капарирани.. Идеята ми е , кола с абсолютно сток външен вид , под капака - малко зверче.. Избирах си кола "приемник " , но сега май съм в задънена улица...  

Тука в Германия си карам с БГ табели , и естествено , на повечето от нас  е известно , че след като имаш регистрация и престой повече от 3 месеца , си в нарушение за БГ табелите.Трябва да имаш немски номера/ рег.номер.. Често ми правят проверки, ровят цялата кола , понякога съм с ръце на тавана и ме обискират , като рецидивист.. Малко цирк-ситуация , ама какво да се прави .... Не искам и няма да сложа немски табли на тази кола дето карам в момента . Имам и друга кола с немски /рег номер и  изрядни немски документи/ ,  неми се разправя , как ме съдират от данък и застраховки , тя колата не струва толкова, колкото таксите....

Мислих за приемник да е   Ауди Б4 .. Това си бях избрал , ама след това което чух тази зутрин..

При евентуална проверка , на талона пише , примерно Ауди Б4 2,0  , ако отворят капака и вътре има Турбо 5-так , 
според закона тук , ще е в голямо нарушение , веднъж за номерата , второ за двигателя...

Каква кола да си взема за проекта ? 



ПС: Нещо изпаднах в паника/блокаж ,  пропадат ми плановете.. Дайте малко съвети/акъл , че нещо ми потъват гимиите...... :icon_sad:  :icon_sad: 

 

Редактирано от ShpizAudi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами истината е, че в Германия като престъпваш закона, рискуваш доста.

Ако беше в България, мисля темата нямаше въобще да съществува.

Идеята е, че ако в Германия караш нещо с повече коне под капака, например Панамера или нещо от сорта, то:

1) Си плащаш за това удоволствие и то прескъпо;

2) Колата е достатъчно добре пресметната за тези си коне - спирачки, активна и пасивна защита и т.н.

Затова ако си с тунингована кола, трябва да можеш да докажеш (предполагам с TUV сертификат), че не си заплаха за себе си и за заобикалящите те. Неслучайно в Германия е меката на всички топ тунинг ателиета (ако мога така да се изразя): AMG, Brabus, Lorinser, MTM, ABT, M-power, Schnitzer и още много други световно известни фирми.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Прав си колега...И тука ме подсети за T?V-a :

Много трудна работа е тва , да минеш техно прегледа с правена кола.. Направо си е невъзможно ... Е , има и опции ,като фирма "Куатрос" , поставят ти 5-така за едни евра / вече съм питал , щях да припадна от цената за труд-монтаж /, мотора си плащаш отделно или си го носиш сам. Монтира се мотора пълен сток , без мускули.... И те издават необходимите документи за автомобила/ T?V-a , и ако не се лъжа Dekra сертификат / или квото беше там / ...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Купи си едно RS2, сложи му едно чипче и ще ти е мирна главата. Изпадат за по 10-12 евра и ще имаш кола излезнала от завода на Порше, не от гаража пред блока. ;) Има доста направени RS2-ки, но нито една не е като от завода. Наскоро се продаде една в Холандия за 9600 евра. Или си RS4-ка, те са пак в този ценови клас. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си едно RS2, сложи му едно чипче и ще ти е мирна главата. Изпадат за по 10-12 евра и ще имаш кола излезнала от завода на Порше, не от гаража пред блока. ;) Има доста направени RS2-ки, но нито една не е като от завода. Наскоро се продаде една в Холандия за 9600 евра. Или си RS4-ка, те са пак в този ценови клас. 

Това вече го мислих , но искам седан.. Доколкото съм запознат RS2 са само комби.. Според Гугъл , има произведени само  4 седана , единия е в музей , другите две се карат в арабския свят, а за четвъртата няма информация...

За RS4 не съм мислил, но май и те са комби-та.....

 

А бе що се занимавате с глупости..

Колегата doncecone ти е писал какво да направиш най-добре.

Седан искам , затова се занимавам с "глупости" :nixweiss:

 

Минавал съм DEKRA в немско, даже не вдигат капака 1:1 с нашия технически преглед.

Колега , къде точно мина Декра , в коя област на Германия ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...