Jump to content

Recommended Posts

Колеги търся си горе посоченото масло.Човекът който ми го пращаше от Италия се прибра и сега търся друг вариант.То по принцип за намиране се намира в БГ,но искам да е качествено ,а не някоя гаражна разработка.

По разтърсих малко и намерих няколко възможности.Ако  някой е купувал от дадените фирми нека изкаже мнение.Също ако знаете някой колега тук който внася и може да се разчита.

 

Ето ги моите резултати :

http://www.moto-masla.com/product/87/eni-i-sint-10w40-4l.html

http://maxcar.bg/bg/16-motorni-masla#/%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82-10w_40/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-agipeni

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=67905  -Колега от алфа форума

 

Тези последните се водят като официален вносител :

http://www.balkan-agip.com/?page_id=10&record_id=23

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Балкан Проджект  е 100% сигурна работата имам наблюдения от мой познат още преди няколко години когато почнаха да го внасят от Италия  :zustimm:

 

 

А и по принцип не мисля, че това е масло което ще тръгнат да го ментосват.

Редактирано от piaggio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз си го купувах от VFTI от Алфа сектата докато не започна един друг сектант да го продава в сервиза си във Варна. Взимай смело от него. От балкан проджект на дребно не знам дали ще е лесно, поне преди години нямаше такъв вариант изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ще ползвам темата ти да питам това масло за което питаш дали е подходящо за А3 1997-ма AGN бензин 1.8 125к.с. и изобщо търся нещо по-качествено понеже сега съм с някакво на БМВ но май не е добър вариант. Това въпросното на AGiP тествано ли е да е добро за по-стари коли и знаете ли колко му е литъра като цена от този Балкан? Забелязъл съм, че в Шкода в кв. Триъгълника май се води (София) дават по-приемливи цени от Порше и се чудя дали да не мина при тях направо да взема някое масло...какво ще ми препоръчате вие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На етикета пише, че  тговаря на тия вагински стандарти VW 501 01 + 505 00.  Аз карам с такова от 5-6 години. Критерият ми, че е добро масло е, че  мега капризният 16V TS мотор на Алфата  (220 000 на километража и господ знае колко реални) се чувства добре с него :) . Вариатора на фазите не се обажда дори и като е студен, за 10 000км не се налага доливане. Личното ми мнение е, че всички масла от реномираните производители са хубави, просто шанса да се натресеш на ментета не е за подценяване, така че най-важно е откъде го вземаш маслото а не какво е.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ще ползвам темата ти да питам това масло за което питаш дали е подходящо за А3 1997-ма AGN бензин 1.8 125к.с. и изобщо търся нещо по-качествено понеже сега съм с някакво на БМВ но май не е добър вариант. Това въпросното на AGiP тествано ли е да е добро за по-стари коли и знаете ли колко му е литъра като цена от този Балкан? Забелязъл съм, че в Шкода в кв. Триъгълника май се води (София) дават по-приемливи цени от Порше и се чудя дали да не мина при тях направо да взема някое масло...какво ще ми препоръчате вие?

Колега попринцип сега съм с такова и съм много доволен ,само че от Италия е пращано.На мен лично ми допада и пак ще си сложа такова.В Балкан им званях и ми казаха ,че може и на дребно да се вземе,4 литра струва 50лв.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На етикета пише, че  тговаря на тия вагински стандарти VW 501 01 + 505 00.  Аз карам с такова от 5-6 години. Критерият ми, че е добро масло е, че  мега капризният 16V TS мотор на Алфата  (220 000 на километража и господ знае колко реални) се чувства добре с него :) . Вариатора на фазите не се обажда дори и като е студен, за 10 000км не се налага доливане. Личното ми мнение е, че всички масла от реномираните производители са хубави, просто шанса да се натресеш на ментета не е за подценяване, така че най-важно е откъде го вземаш маслото а не какво е.

 

 

В такъв случай можете ли да кажете отзиви за Car Depot дали продават истински масла:

 

http://cardepo.net/index.php?route=information/information&information_id=4

 

Гледам има намалене на тези за Audi и се чудех дали да не се насоча към такова - 5w40  5л. 110лв. като те принципно винаги са били по-скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Цитиране на предходен пост!

Колега аз карам с такъв Agip ,само че е 10w40 и съм много доволен.Два пъти слагам такова и сега ми предстой пак да сменям и ще сложа пак такова.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах такова на АБК-то преди.....като, че ли малко по шумно ми работеше колата и го гореше леко. Ама знам ли, може аз така да си внушавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи откъде го намираш качествено и как се държи двигателчето с него? :zustimm:

Ами колега не е като Кастрола например да го има на всякъде.Аз гледах на някой места с доста различни цени и съмнително качество.Обаче попаднах на официалния вносител за България на Agip  http://www.balkan-agip.com/?page_id=1 .Колата не я спирам и както и да съм я карал, вече 20 000 км. нямам проблеми.За цена 4л. го даваха 50-тина лв. това за 10w40,за 5w40 не знам колко е.

Редактирано от Knight Rider
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих и офиса на тази фирма излиза на бул. “Александър Стамболийски” № 55А, ет. 2 и ти от там ли си го взимаш и предварително ли им се обаждаш? :respekt:

А масълцето похапва ли ти го....потропват ли повдигачи и т.н. .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да там се намира.Няма проблем ако отидеш направо там,също така пращат и по Еконт.

Тропане няма ,двигателя си работи нормално.За харченето ,като си я карам по нормално не го пипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже фабрично моя кош е излизал с такова масло Agip, разгледах какво предлагат но на 10в40 не пише да покрива фау ве стандартите.Пита се в задачата смея ли да го налея във вечната или да не си правя експерименти щом няма одобрението на vw?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от техния сайт.......

Specifications

eni i-Sint 10W-40

is officially approved or meets the requirements o

f the following services and

specifications:

-

API Service SM/CF

-

ACEA A3/B4

-

MB 229.3

-

VW 502 00 + 505 00

 

А ти откъде знаеш, че е излизал точно с eni i-Sint 10W-40 а не с 5W40?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами някъде тук бях пускал тема, точно с какво масло излиза вечната, и даже колегата tanuco мисля даде подробно инфо.Са едва ли е било точно от серията eni B) но вискозитета е същия.

Според мен е абсурд да е излизала с 5в40, едва ли го е имало тогава толкова тънко масло 90-92 година.

Така или иначе най вероятно ще съм с Кроон отново.Оказва се най-доброто до момента с което съм карал, а цената му е медец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на АБК-то ми и на АДР-а на бащата има заводски стикери на AGIP със спецификациите на маслата по колите. 10-40 е маслото !!! Сега дали защото все са италиански внос и съответно за техния пазар са боднали италианско масло на стикерите не зная. Да кажат колеги с автомобили от немско и Австрия какво им пише по машините....

 

Мисля си и нещо друго....масово по сайтовете за масла в търсачките им за избор на масло по колите дават предимно 5-40, че и 5-30 дори за АБК  :stupid: Това е чист търговски трик, за да си продават по-скъпите масла.....той щото производителя като по-задръстен е посочил 10-40....

Редактирано от tanuco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това го забелязвам в не един сайт масово за моя кош - 5в40, то тогава за RS6 няма да имат адекватно масло какво да предложат.Яко търговия на всякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вчера се отбих до италианеца на Стамболийски и купих 5w40 4l за 56лв., като следващия път отстъпката щяла да бъде по голяма от 10%. Като го сменя и покарам ще пиша впечатления...... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...