Jump to content

Премахване на водата от горивото


Recommended Posts

Идва зимата и естествено се замислих как да махна натрупаната вода в резервоара. За съжаление се натрупва вода, тъй като всички знаем какво е качеството на бензина в Бг. Поразрових тук там и ето какво намерих:

На 25 литра А95Н се сипва 0,5 литра спирт за горене. Тъй като спирта е горе долу с консистенцията на водата отива при нея и понеже е и не прекалено различен от бензина с го изгаря двигателя с бензина.

Попитах тук-там и ми казаха, че метода си го бива.

Вашите мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако се поровиш още малко в същият раздел може и да намериш нещо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е при мен няма как да стане тая работа, както и на яйцата - бензина се взема от дъното на резервоара - не е с потопяема помпа като на по-новите модели! За да се натрупа вода на дъното трябва бая време да отлежава колата без да се кара! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една добавка "Хелиос". Ако не се лъжа я разфасоват в Пловдив, иначе е вносна. Пропорцията беше 1 мл на 1 л бензин или дизел (добавката е също два вида според горивото). Казват, че ефектът бил отличен. Аз я пробвах миналата зима, като ми замръзна нафтата. Впрочем най-изгодно се купувала на литър и колегите от Пловдив да свиркат, ако имат възможност да вземат. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...