Jump to content

Нов- колега с а3 1.9тди


raqii

Recommended Posts

Здравейте на всички колеги ;)

Да се похваля закупих си Ауди а3 1.9тди 110 коня 99 г . До момента дизел не съм имал но наистина ми харесва . 

Бих изкал да ви попитам какво бихте казали за този двигател . Примерно разход в градски условия , извън гардски и т.н . :)

 

Благодаря ви !  Поздрави ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично на същия двигател с чип правя 6.5 градско (София) без да се стремя към икономично каране. В общи линии съм доволен.

Редактирано от Radeberger21
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм със 110 коня+чип=около 130 коня, разход 6,0,6,5,7,0 зависи от карането но под 6л. градско няма как да падне, иначе изънградско със скорост 100,110 гори 4,0 , 4,5л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избрал си най-доброто според мен, да ти е честита количката, да те слуша и да не се чупи :) Откъм този мотор, само съединителя дето му е скъпичък, всичко друго е в рамките на нормалното :) Разход 6 незнам как сваляте в София, аз в Монтана с пасат с този мотор съм свалял най-ниско 7/100, а извън града 4.2-4.5 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се чуда на някой хора как ги правят...все едно ние нямаме коли не караме... Онзи ден слушах един пъk с голф 4 тди 110 коня с 140/160 му горяла 4.5л. абе чудо... :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се чуда на някой хора как ги правят...все едно ние нямаме коли не караме... Онзи ден слушах един пъk с голф 4 тди 110 коня с 140/160 му горяла 4.5л. абе чудо... :D

Може да е направен така, че газовете които излизат(изглорялата нафта) да се преработва и да става с течен вариант за 2ро ползване :D Шегата на страна мой познат с пасат 1.9 110 к.с. с тази скорост 150-160 му гори 5.5-6 :) Което пак си е доста малко, но говоря за реален разход, не за лъжа :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е направен така, че газовете които излизат(изглорялата нафта) да се преработва и да става с течен вариант за 2ро ползване :D Шегата на страна мой познат с пасат 1.9 110 к.с. с тази скорост 150-160 му гори 5.5-6 :) Което пак си е доста малко, но говоря за реален разход, не за лъжа :D

:zustimm:  така по-бива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата си е взел А3, а не пасат... Предполагам имат разлика в килограмите, съответно и в разхода.

 

Градско, при икономично каране и на 6 съм падал, но нормалното е 6.5-7.0. Колата е около 130к.с. Не знам защо толкова Ви очудват тези цифри. Много зависи от града и маршрута, по който караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз говоря за сливен, не знам как ги прайте тея разходи. 6 градско може да успея да я докарам ако я пускам по инерция на всяко възможно място и да карам хората да ме псуват... Хората карат вече коли с разходи средно по 15 градско, ний тука се хвалим с наще въшки 6-7 литра градско :D 

Редактирано от stefan91
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опа мога да кажа така като гледам с повече ръчкане и каране из задръстванията на София отиване и връщане до работа 35км като гледам 6.5- на горе :) Като цяло екстра, но все пак тепърва и се радвам никаква икономия! Мисля смело да тормозя и климатроника в тези бъдещи жеги пък да видим колко ще дава ):):dance:  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ще кажа да оправиш правописната грешка и, че мотора е добър, върви прилично.. пък с чип излита :) Само да няма заминала дюза, че тогава ще трябва да си пускаш DMS Дюзи :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...