Jump to content

BSM АГУ на Audi A3 1.8 20V придърпва AGN мотор


Recommended Posts

Здравейте колеги! Намерих подобна тема във vw форума,

 

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=22&t=207250&sid=7b61f8e486f412362224313dcf2a2d28

 

 

но искам да пиша тук да видя какви отговори ще получа.

 

Проблемът ми е същият като на колегата от vw форума, с тази разлика че мени обороти и на бензин не само на газ.

 

На газ - на празен ход колата трепва през 2-3 секунди, като това трепване се усеща в цялото купе. Като подам газ да тръгна в някои от случаите се чува лек гърмеж и забиване на муцуната. След като мине 2000 оборота е направо самолет :) Летииии :) 

 

На бензин - на празен ход се усеща много леко претрепване през 2-3 секунди. Почти не се усеща в купето. Като тръгвам, няма никакво прекъсване, както на газ. Лети :)

 

И аз както колегата от vw форума бях при "Газаджиите" и те ми казаха че това е от кабелите на свещите.

 

Вие какво мислите?

Дали ако се закачи към компютър може да покаже грешка в работата на двигателя? Недостатъчно ток до цилиндър? или нещо такова... Ако да... кой може да ми помогне :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си сменял скоро свещи значи е време, ако караш с 40 на четвърта и дадеш фуул газ и придърпва значи е за свещи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замери кабелите ако не си го направил вече, вероятно един или повече от тях са се предали. Нов комплект кабели ти е около 120лв за прилично качество. Алтернативно може да се ползват кабел/и от голф 4 ако решиш да минеш с такива втора употреба. Отделно ако свещите са над 30к км няма да е лошо да се замислиш за нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите са на 13 000км, колкото и газовата уредба. Смениха ми ги при инсталацията на уредбата. Незнам как да замеря кабелите... и явно ще трябва да мина през някой сервиз. Мерси за информацията и ще пиша допълнително след като ги замеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...