Jump to content

Фолиране на преди прозорци ?!


stnsw

Recommended Posts

Здравейте, карам Ауди а3 1997 година и доста ми харесва фолирането на преди прозорци стои някакси по-добре а и не те пече жегата толкова,доста коли съм срещал с предни фолирани и ми допада ,но тука идва въпроса  може ли изобщо и какъв процент може да се сложи за да не те закачат куките 


благодаря ви за отговорите предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега заради такова нещо могат да ти спрат колата от движение и такъв хубав акт да ти праснат, че да ти стане лошо... Иначе става, ще стои много по-приятно, но вече ти си решаваш дали имаш за всички полицай по 20-то левки.. или ако имаш връзки и караш само в града в който живееш :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може. Никакъв.

По закон (ЕС и в.т.ч. БГ) предните странични стъкла могат да имат само няколко % фактор, който е до голяма степен изпълнен от самите стъкла заводски, без да са допълнително затъмнявани. Освен това фолио на предни странични стъкла противоречи на логиката за евакуация - по-трудно/бавно се разбива стъкло облепено с фолио когато всяка секунда е от значение. По тези причини е и незаконно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това исках да чуя , благодаря ви че ми отговорихте толкова бързо :)



а имате ли идея продават ли се готови тонирани преди стъкла  за аудито и какви пари са ,говоря за заводски тонирани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да има заводски тонирани, така решаваш само проблема с евакуацията! Както ти казах процентът тоналност за отпред по закон е много нисък и се изпълва до голяма степен от "нетонираните" стъкла (те също има 1-3% тоналност, не са 100% прозрачни!). Надявам се сега стана по-ясно. С 2 думи няма как да имаш законни тонирани стъкла отпред в ЕС, освен ако не караш автомобил със спец. режим на движение. Без значение дали заводски или незаводски.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за добавка, при слагане и махане на винетките и другите боклуци по предното стъкло незнам дали фолиото няма да се съсипе. Ако е само за напичането мисля, че има фолио с нисък процент и защита от ултра виолет и инфрачервено лъчение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата има предвид за страничните стъкла, Бат Сашо! Фолио пък на предното стъкло е най-големия абсурд, това дори в третия свят го няма! :stupid:  :stupid:  :stupid:

На който му пече има сенници (които се завъртат и на страни), има климатици, има кремове против изгаряне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма, ама в квратала ми има. Тук един олигофрен си е тонирал всички джамове с много тъмно фолио. Изглежда е полицайче. Е и колата не е от добрите, става въпрос за БМВ 5. Ниска класа е това. Аз по принцип фолио мразя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e разбира се ,че като е полицайче ми че той е безсмъртен ако може само и само за гъзария да покаже ,че е полицай си тонира и предното ,глупаци 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10341709_10202170265006393_8573521815780Не е с българска регистрация но се кара постоянно. Според собственика е кофти особенно вечер и каза че не е имал проблеми с полицията. Скоро няма да движи, чака нов дебитомер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stnsw

На предните прозорци недей-проблеми ще имаш с КАТ.

На моя кола съм имал фолио на всичките джамове без предния,и на предните странични,макар и малък процент,и са ми правили въртели при проверка.

 

Заводски тонираните стъкла са друго нещо. :mrgreen:

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...