Jump to content

помагайте за избор на климатик


Recommended Posts

Здравейте, ще бъда благодарен ако всеки изкаже мнение .Става въпрос за хол 19 кв. панелка изолация 2 см стиропор на стени и таван с пвц дограма южно изложение.Спрял съм се на марки Мицубиши или Дайкин инвертор или хиперинвертор.Климатика ще се ползва повече за отопление през зимния сезон.Давайте препоръки колеги

Редактирано от marianski_80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25-ците ще са на ръба,  около 1500лв излизат 35-ците. Митсубиши (хеви) са по-тихи и по мои наблюдения работят по-добре от дайкините (не размразяват толкова често)....

Малко над 2000лв излиза и японска тошиба 10-ка, която мисля, че е най-доброто за тази стая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения бих ти препоръчал да се запознаеш и обмислиш моделите, при които тялото е на стената като радиатор.

Разликата в шум, комфорт, вятър... е огромна.

Имам 5 такива DAIKIN и съм изключително доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в шум, комфорт, вятър... е огромна.

Конкретно подовите дайкини не са по-добре като шум от който е да е стенен висок клас модел на добра марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал Тошиба. Доста ниско ниво на шум и вътре и вън. Отлично качество и малко по-евтини от Дайкин и Митсубиши.

Редактирано от омегаджията
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно подовите дайкини не са по-добре като шум от който е да е стенен висок клас модел на добра марка.

Аз имах предвид концепцията на подовите климатици, че е мн по-добре от таванните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И там съм попитал и там:-) ама явно на колегите там им е писнало всеки да ги пита и нещо не са мн.активни
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

az не знам що им казвате подови като те са си стенни или подпрозоречни, ако щете.... подови има само конвектори и то вградени във пода, за това са подови , а не са подови ама монтирани на стената :hilezh: има и подови пак конвектори , които са монтирани над пода , но на самия под - те пак са подови :hilezh:

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

az не знам що им казвате подови като те са си стенни или подпрозоречни, ако щете.... подови има само конвектори и то вградени във пода, за това са подови , а не са подови ама монтирани на стената :hilezh: има и подови пак конвектори , които са монтирани над пода , но на самия под - те пак са подови :hilezh:

Така е, но реално така им казват всички, въпреки, че не е правилно. Та става дума за подпрозоречните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не е много по темата, но може пък и да е полезно за колегата, та въпросът ми е - По какъв начин подовите тела осигуряват по-висок комфорт от стенните?

 

Аз лично имам ТЕЦ, но използвам климатици, като една от причините е, че за радиаторите трябва да разчистя мебелите пред тях и трябва да си прережа пердетата.

Стенните ми тела позволява насочване на струята във всички посоки. Ето тук има демонстрация как може да се насочва струята:

Приятел, повлиян от модата, си купи скъп подов климатик, но казва, че не намира някакви предимства пред другите му климатици.

Друг приятел е пред дилема дали да си купи подов (даже му е приготвил специално място под прозореца) или стенен и никой не може да каже нещо обективно.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Daikin от професионалните сирии обаче или Mitsibushi heavy

 

И в двете къщи имам Дайкини, работят перфектно когато са оразмерени правилно разбира се.При този хол който си казал, те съветвам да вземеш 35-ца за да има ресурс и при -15 да е ОК. При мен в къща с изолзация, дограми и всичко както трябва да се прави, в хола имам 35-ца а той е 35кв.м. и зимата си държи 22-23 градуса без никакъв проблем

 

Единственият недостатък при по-новите модели на Дайкин е  дефрост, който имат заложен при температура под 1 градус на около 50мин, без значение има ли нужда или не самото външно тяло.Процесът продължава около 5-6мин, но мен понякога много ме нервира това, защото реално губиш енергия и топлина за нещо от което в този момент не е имало нужда.При по-старите ми Дайкини не е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...