Jump to content

Трансмисионно масло


Стоян Чанев

Recommended Posts

Някой знае ли откога и в кои модели Ауди позлват трансмисионното масло на ЗФ Лайфрагд 6+, което има син цвят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, защо търсиш информация за отва масло ? За автомобила от профила ли ? По отзиви съм срещал мнения, че маслото става, но невинаги минава чисто преминаване от от оригинално към алтернативно. Моята препоръка е , да си сложиш оригинално масло за кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто имах спор с един приятел. Той твърди, че във всяка ЗФ-ска кутия на Ауди след 2007-ма се слага от това масло със син цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E то май lifeguard 6+ след някоя година става lifeguard 8, а 8 - цата е със син цвят, имаше го някъде това писано, ама трябва да се разтърсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

8-мицата е със зелен.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

 

Аз на скоро купувах транс. масло за АУДИ А8 Д3 2004 (4.2 бенин 335к.с.)  кутията е ZF 6 HP -26, а самото масло е LIFEGUARD 6

Прилагам снимки

 

 

Ако някой го интересува - имаме издействана 10% отстъпка за АУДИ клуб

post-11080-0-75091500-1409211314_thumb.j

post-11080-0-50525700-1409211331_thumb.j

post-11080-0-77412100-1409211339_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, има ли съществена разлика в маслото на ZF и на някои от алтернативите, примерно Motul, Febi, Castrol, Liqui Moly? Ще обслужвам кутията (А8 Д2) и намирам пълен комплект филтър с гарнитура + 7л. масло за 350лв. на ZF, но се чудя дали да не взема друго масло и филтър отделно? Разликата ще ми е около 150лв., но искам да знам дали си заслужава да спестя от това масло, да не ми излезе после двойно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем ще стане ако ги смесиш, а то е неизбежно при такава смяна, освен ако не се пълни на специализирана машина. Не си трува при толкова ниска вече цена на това масло да екпериментираш с алтернативи, това си е на производителя на кутията, него слагат и ОЕМ от Ауди.

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

 

Аз на скоро купувах транс. масло за АУДИ А8 Д3 2004 (4.2 бенин 335к.с.)  кутията е ZF 6 HP -26, а самото масло е LIFEGUARD 6

Прилагам снимки

 

 

Ако някой го интересува - имаме издействана 10% отстъпка за АУДИ клуб

От къде мога да поръчам на тази цена?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...