Jump to content

Ретрофит катализатор


roggger

Recommended Posts

Ровейки се тези дни за да видя все пак колко струва един дизелов катализатор попаднах  и на цени за  ДПФ и разбрах, че цифрите съвсем не са 4-5 хил лв.

Като изключим китайските в алибаба, около 500-700 евро са в Германия.

Намерих и това:

http://www.hjs.com/aftermarket/products/diesel-particulate-filters/hjs-city-filter/technology-how-it-works.html

 

За ДПФ-а твърдят че няма нужда от кабели, електроники, пускане на активна регенерация с горене на 650 гр. и не знам какви си там лудости, които има при оригиналните и от които се отървах преди месец.

Работи и се почиства постоянно според тези хорица при 200 гр. Имат и комби система с включен катализатор за горe долу като гледам +100 eur отгоре. Цифрите са от порядъка на 300-700 евро зависи доколкото разбирам от големината на двигателя. Бензин или дизел катализаторите са на една цена като гледам. Погледнах в youtobe завода им е доста сериозна база.

За съвременни коли като В8 след 2008 нямат модели, защото премахването и изключването на ориг. катализатор или ДПФ е незаконно в Германия. Но пък има такъв за 2.7 TDI до 2008. Целта е ретрофит при старите произведени без такъв, защото в много градове там почват да не ги пускат да влизат или плащат някаква доп. такса. Лошото е че чувам и в Будапеща тук почват да мислят някакви такива/вече въведоха еко ограничения за товарните над 3.5 тона/ така, че копират всичко от немците и малко работата става видяла жабата и си вдигнала и тя крака. Мисля че може да се сложи където има место по генерацията, за да не се прави downpipe. Единствения минус в сравнение с оригиналния е че ще почне да работи с малко закъснение-когато достигне 200гр, защото оригиналния при двиг. се топли по-бързо. Големия плюс обаче е това, че си караш и не го мислиш, защото му трябва само 200 гр да не се запушва. Поне аз така го разбирам.

Сигурно сега всеки ще се чуди бе къв катализатор в БГ :) всеки иска да ги маха тоя писал за поставяне на нов :) Просто за информация го споделям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, колега! След известно време и тук ще ни затегнат коланите и всички, които са махнали до тогава катализаторите, ще трябва да мислят как да ги слагат отново...

Въпрос на време е! А по въпроса за жабата и коня - няма по големи натегачи от наще законотворци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 7 years later...

Дано някой още следи темата! 

Не знам дали тук е правилното място за моя проблем. Ако не е моля да ме извините! 

Свента ми чек-лампата и след прочитане на проблема излезна грршка:P2196 което ще рече - DPF - сензор дефект! 

Бях при "майстор", който ми каза, че трябва да се изчисти ДПФ-а! 

Това наистина ли е това? Понеже иска 200€!

Благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни агенти във Варна, които чистят ДПФ-и, там като гледам е 200лв Механично почистване. 

 

В Австрия ме съмнява да направят нещо за 200 евро :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...