Jump to content

"Свирещ" ремък


NITRO1

Recommended Posts

Имам следния проблем - вече трети ремък сменям от маркови, по-маркови и трите издават едни съскащи звуци, не е точно свирене, но го правят постоянно.Говоря за назъбения ремък, който върти водната помпа и хидравличната на АБТ.Гледах дали трите шайби са в съосност - не можах да открия разминаване."Съскането" спира да се чува след , като мина около 20 километра извън градско, явно тогава самия ремък се загрява.Сега с все по студените сутрини се чува доста сериозно, и това ме дразни много.Няма начин да се обтегне повече, защото ще натовари помпите.

Има ли някакъв спрей с който да го напръскам периодично и това гадно "нещо" да спре да се чува?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли дали някоя от шайбите не е износена и ремъка да опира по дъното на канала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това не се бях сещал, как да го проверя само визуално, или си има размери с допуски някъде за всяка шайба?

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визуално, гледай дали някоя шайба не е "излъскана" по дъното. Ако се загледаш от близо и е опирало би трябвало и по ремъка да забележиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, мерси ще го погледна.А в случай, че няма има ли някакви "мазила" или спрейове, които биха могли да прекратят този досаден вой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ние го използваме за ремъците на бормашините и струговете. Върши чудесна работа, спира приплъзването мигновено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Откъде го взимате и на каква цена, може и на л.с.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчваме го от представителството в Пловдив, като мисля че имат в по-големите градове. Цената за фирмата е друга, но няколко пъти съм купувал друга тяхна химия, и са около 15-20лв. Най-добре се свържи с най-близкото представителство. Предполагам има подобни продукти и на други фирми, но нямам представа какво ще е качеството. Не правя реклама на Вюрт, просто имам допир, до голяма част от химията им, и не мога да се оплача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде го взимате и на каква цена, може и на л.с.

Аз си купих такъв от "Баомакс" за 5лв. Беше на промоция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си купих един български за 3 лева, пръснах 2 пъти и всичко утихна мигновено, колко ще изкара - надявам се поне седмица да е тихо.

Вюрт и за мен са сериозна компания, ако този не свърши работа за в бъдеще ще взема на Вюрт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конкретния случай, обаче си мисля че лекуваш резултата, а не проблема. Всички ролки ли се въртят лесно, може да имаш проблем с някоя от помпите и да затяга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е наистина добър съвет, утре я карам на майсторяга, че днеска пак се разсвири, след като го напръсках утихна, ама то така, трябва да имам по 2 спрея в багажника :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...