Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

андроид в чистия му вариант е ок още от жели биин, но с аповете ситуацията по никакъв начин не се е променила. Това все още е най-голямото предимство на иОС. А пък реално, това е най-важното. Факт е, че Апъл юзърите харчат СМАЗВАЩО много повече пари за апове и това е причината да е най-популярната и печеливша платформа за дивелъпърите. И точно по тая причина, Андроид никога няма да даде същия експириънс, като иОС. Майкрософт пък изобщо нямат място в спора, беше мъртвородена платформа с две години закъснение, макар да ми харесва лично на мен, като идея.

 

Иначе в други новини, Апъл биха последния куотър рекорда за най-голям оборот на компания изобщо, пред най-големите петролни компании и продадоха едни 100 милиона иОС устройства. Та хайде още 100 милиона причини дивелъпърите да предпочетат едната платформа пред другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С апликейшъните верно е тотал щета , доста трудно е да отсееш сеното от плявата в маркета, особено при безплатните.Като гледам тия с 4К дисплеите съвсем страдат...просто не всичко тръгва на тази резолюция.  Добре че има кракнати платени всякакви аппове, които да  правят ситуацията поносима. Почти всички от тях тръгват без нужда от руут , което до голяма степен обяснява защо арр стора , бележи такива нива на търговия...При Епъл не виждам шанс да излъжеш системата без джейлове разни, до което малко хора прибягват...Малко двете системи са като хората които ходят на кино и тези, които ползват торенти... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Визи - оценявам развитието ти в посока, че вече не съветваш хората да си навличат "проблемчета" с инсталиране на кастъм ромове :).

В конкретния случай нямаш представа, дали някой (съсед/внук/приятел) умишлено не е забранил синхронизацията на контактите.

 

Сърцераздирателен си почти до болка с дълбоките си и проницателни мисли, които ловиш от въздуха и превръщаш в четиво за всички нас :wub:

 

- опцията за синхронизиране си бе там, никой не я е махал. Беше даден многократно ръчно да се синхронизира абсолютно всичко, не само контактите. Резултат нулев.

- не си спомням да съм давал съвети да не се инсталират къстъм ромове при положение, че винаги съм бил с къстъм РОМ докато ползвах Андроид. Я пак иди, причети и се върни с някое ново умопомръчаващо заключение за това къде-какво-съм-бил-написал :gut:

 

 

Вероятно още тази година Google ще изкарат телефон от Project Ara и Apple ще са принудени да сменят концепцията си за iPhone, ако искат да останат на пазара.

 

Ara би трябвало да промени изцяло концепцията за мобилен телефон! Нещо с което надявам се абсолютно всички ще се съобразят в даден момент.

 

 

Не ,че искам да ви прекъсвам форумния батъл, ама откакто е започната темата, при Андроид софтуерния ъпгрейд изобщо не е малък, както и при епъл дивайсите също е драстичен. Няма ги смешните дисплеи при Айфон , както и неренспонсния софт при андроид. Полюсите мнооого се приближават, честно не знам за какво спорите вече. 

Андроид бил бъгав, бил неинтуитивен и не знам си още какво, а в темата за Андроид не беше писал никой цял един месец...WTF ??? Андроид ползвателите реално са в пъти повече от ИОС собстениците, на какво може да се дължи това освен на софтуер работещ без проблеми ? Защо няма една тема за Уиндоус , след като е толкова смотан, а Епъл темата е пълна с коментари за новия Йосемит ? 

 

Безбройните знайни и незнайни ползватели на Андроид се радват на толкова голяма численост преди всичко заради цената на апаратите или по-скоро високата цена на iOS устройствата.

 

p.s. Йосемити и iOS 8 за мен лично са пълен, тотален булшит. Хепи? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Apple нещата са по-красиви и по-убави :) Повече си харесвам бюрото с Cinema Display-a и MBP-то от колкото с HP-то и някви "дизайнерски" Dell-ове за милярди пари братче дето са грозни като телевизора ми LG от 2008ма година пфффф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безбройните знайни и незнайни ползватели на Андроид се радват на толкова голяма численост преди всичко заради цената на апаратите или по-скоро високата цена на iOS устройствата.

p.s. Йосемити и iOS 8 за мен лично са пълен, тотален булшит. Хепи? :)

За това си прав, но ако беше толкова бъгав ,колкото го описват тук, защо другата тема е толкова замряла, това ми беше мисълта...

Не съм много хепи за йосемит, понеже го ползвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Apple нещата са по-красиви и по-убави :) Повече си харесвам бюрото с Cinema Display-a и MBP-то от колкото с HP-то и някви "дизайнерски" Dell-ове за милярди пари братче дето са грозни като телевизора ми LG от 2008ма година пфффф.

Ммм, виж новия Dell XPS 13 и ми кажи как не ти харесва :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дел-а няколко години не е мръднал като дизайн и крайно не ме впечатлява, новото Леново се опитва да го докара на макбук, но пак седи простовато някак си. Може би е лично мнение, но като дизайн нещата на Apple за мен са номер едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми хора всякакви, дизайни всякакви. Аз съм прост човек - радвам се и на  HP Spectre

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с дизайна е много субективен фактор...

Колкото и да ми харесва макбука, не мога да преглътна факта, че продават РАМ на няма такива цени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега точно това е песен! 2005та когато си пазарувах първия Мак дойде с 512MB когато 2GB RAM вече беше нещо стандартно за лаптопи от този клас <_<

Air идва стандартно с 4GB, 13" Retina идва с 8GB RAM, a 15" Retina с 16GB. Не е толкова отчайващо. Проблемът е ако осъзнаеш след време, че не ти е достатъчно......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна седмица, Yahoo май ще стане дефолт сърч енджин на Apple, Microsoft с някви акционерни врътки иска да вземе Андроид, а Самсунг може да дичнат тая грозотия найй-накрая:

http://www.slashgear.com/samsung-may-finally-be-ditching-touchwiz-29366648/

Майкрософт нещо са в подем, дано изкарат някое друго читаво нещо да натегнат мало конкуренцията :)

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно още тази година Google ще изкарат телефон от Project Ara и Apple ще са принудени да сменят концепцията си за iPhone, ако искат да останат на пазара.

 

+1, че тва е мъртво родено.

 

Тва андроид феновете сте си оптимисти. Че няма как да не дойде некъв гейм чейнджър.   :hilezh:

 

XPS 13-ката верно е приятна. Но има един съществен проблем. Идва с уиндоус 8.1, който е нема такава отврат и убива целият кеф от приятният иначе дивайс.  ^_^

 

 

Чудесно е, че си си намерил причини за избор :)

 

Ми не знам какво още да ти напишем.  :nixweiss:

 

Писа се за аповете, писа се за ъпдейтите, писа се за фрагментацията, писа се за гадния гугъл флуд, писа се за

не изобретената още батерия съответна, писа се за еко системи и т.н. Абе все такива НЕсубективни неща. 

Та за тва на който не му се дават кинти за 6+, че нали е субективно, че е готски, си взима една нокя 535, че върши работа  и се кефи като Фитил след андроид.  :hilezh:

 

 

За мен повече от 5-600 лв са неоправдани за телефон,, явно съм беден 

 

 Цъ. Тва щот си стиснат, не щот си беден. 930-ката си беше също толко яка и преди една година, като беше 1000+ :hilezh:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1, че тва е мъртво родено.

 

Тва андроид феновете сте си оптимисти. Че няма как да не дойде некъв гейм чейнджър.   :hilezh:

 

XPS 13-ката верно е приятна. Но има един съществен проблем. Идва с уиндоус 8.1, който е нема такава отврат и убива целият кеф от приятният иначе дивайс.  ^_^

 

 

 

Ми не знам какво още да ти напишем.  :nixweiss:

 

Писа се за аповете, писа се за ъпдейтите, писа се за фрагментацията, писа се за гадния гугъл флуд, писа се за

не изобретената още батерия съответна, писа се за еко системи и т.н. Абе все такива НЕсубективни неща. 

Та за тва на който не му се дават кинти за 6+, че нали е субективно, че е готски, си взима една нокя 535, че върши работа  и се кефи като Фитил след андроид.  :hilezh:

 

 

 

 Цъ. Тва щот си стиснат, не щот си беден. 930-ката си беше също толко яка и преди една година, като беше 1000+ :hilezh:  

 

+ 100 

 

@robobug-a само си троли.....най-вероятно и той даже тайно ползва ябълка  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече сериозно се замислям дали да си взема една Lumia 930, че Windows 10 се задава и съм много ентусиазиран да му дам шанс след като пропуснах 8.1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows 10 доста обещаващ като цяло - интеграция между пц и телефон, стабилност, изчистен интерфейс и тн. Опитват се да вземат хубавото от Apple и от Андроид. Дано успеят, ще е яко да има реална конкуренция на iOS + OSX

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи честно, сериозно ли ги възприемаш подобни глупости ? Поредния облъчен хейтър, тръгнал да обяснява как Андроид бил за работническата класа и бедните , а скиваш ли Епъл бил за богатите и хората с по-висок социален статус. Ама верно ли ?

Заради подобни социални мантри, много хора не понасят Епъл и собствениците на такива девайси, защото голяма част от тях наистина вярват, че притежанието на някаква подобна вещ ги прави автоматично по-специални...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows 10 Technical Preview for phones излезе: http://wmpoweruser.com/want-download-windows-phone-technical-preview-read-first/. Сега остава някой да сподели първоначални впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...