Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Разваляте хубавия тон. Честно.

 

Мечо, мултитаскинга работи, знаеш много добре. Не знам защо го споменаваш, наистина. Не ползвам Скайп на телефона, но го имах инсталиран. Миналата седмица ми се наложи да го ползвам и определено работи в бекграунд, защото веднага ме налазиха някакви да ми пишат. Дърпа много батерия, изтрих го моменталически. Но иначе е много красив и барнат, бих го ползвал, ако имаше с кого толкова!

 

3rd party програмите не си комуникират помежду си и според мен няма нужда да е така. В смисъл няма опция от Whatsapp директно да препратя снимка от Viber или нещо такова. Трябва първо Save. Ако при вас е различно - евала, шапки долу :)

 

iPhone 4 е на пазара от 10ти февруари 2011 или иначе казано от преди 1351 дни (3 години 8 месеца и 13 дни). Смятам е нормално един толкова морално и технически остарял телефон да върви бавно с последната поддържана за него iOS (версия 7) или поне не мисля, че някой трябва да се учуди от подобно нещо. Но виждам, че все пак успявате, за което отново шапки долу! :) (даже този път още по-ниско)

 

Ако си толкова яка корпоративна батка едва ли няма да си светнат, че Microsoft Office Mobile има вече за тилифоните на Епъл. Безплатен. Има и Офис365 за жълти стотинки на месец (апропо жесток за таблети дори с Андроид, майтапа на страна), ако пък случайно искаш да се разгънеш. Творчески! B)

 

Нещо пропускам ли? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Без да съм проверявал, как са нещата при конкуренцията, искам да попитам следното: при андроид базираните устройства, може ли да свалиш OS версията, т.е. подписва(или там както е) ли се по-стара версия, след като е излязла по-нова, демек да даунгрейднеш?

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спор за какво точно, че нещо ми е убегнало? :huh:

 

Даунгрейдването принципно е възможно, да. Колко назад и от къде ще си намериш "файлчето" остават две допълнителни екстри към тази процедура.

 

едит:

Понеже И с това съм се занимавал да дам своите 2 цента, пък някой експерт да ме коригира. За напълно сток телефон, тоест такъв без променено Recovery, евентуално можеш да си намериш от вендора няколко-стотин-мегабайта-файлче, което да флашне телефона. Проблемите са основно два: връщането назад вероятно е символично, тоест не можеш да ходиш прекалено назад във времето. Второ: намирането на въпросното файлче не винаги е лесна работа и понякога води до разни сайтове за сваляне където по-добре наистина да си платиш 10на Евро за да го дръпнеш преди Коледа/Великден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спор за какво точно, че нещо ми е убегнало? :huh:

 

Даунгрейдването принципно е възможно, да. Колко назад и от къде ще си намериш "файлчето" остават две допълнителни екстри към тази процедура.

Спора за всякакви глупости! За размера, който видно вече е перфектен(до скоро беше табу, размер над този при 5/5S/C) за цена, за еко-намсикво, за бъгове, които се оказа че не са чужди и за аЙдИвайсите.

Файлчето вярвам че ще се намери много по-лесно за хемороид, от колкото за айнещото! Ти как мислиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почваш леко да подразваш с невежеството си, но голямата уста....

 

Точно за ай-нещо-си файлчетата седят на Епълския сървър и са на разположение 24/7. Проблемът е, че не можеш да ги качиш, но няма да влизам в подробности. Просто не ги заслужаваш с тона който вадиш, не друго.

 

Спор почти няма. Говорим си много човешки и на ниво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те дразня, знаеш процедурата. Следващия път ако искаш да ми кажеш нещо с тоя тон, може или да ми се обадиш или да ми драснеш ЛС.

Преди да ми обясниш какъв ти е бил тона и че си искал друго да ми кажеш... недей!

 

Питах дали може да се смъкне версията при Андроид, съответно и при iOS. Мога ли да се върна на iOS 6/7 ?

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите модели на HTC сток не могат да се даунгрейдват, също и Самсунг(поне Галакси С5, но предполагам и за другите им нови модели). За другите марки - нямам скорошно наблюдение. Ромове се намират лесно за известните модели напълно безплатно.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де. Разбрах.

Ако си хипер Бизнес Батка си взимаш Айтаковата система която работи с включването от контакта. Част от системата е аЙфон. Тя е прекрасно интегрирана в Айтаковата екосистема (Боже, пази ме от Маркетинг - какви думи измислят). Ако нещо не работи очакваме айГоспод да ъпдейтне и да си оправи проблемите (на Качествения Контрол който никога не допуска бъгове да излязат от кутията на 5те ъпдейтнати устройства - да се светят Имената Им).

Ако случайно не се оправят проблемите - явно така трябва да бъде. Трябва Вяра до следващия ъпгрейд (смяна на версията). За това и с нетърпение се очаква следващата версия ако всичко да е съвършено. Ама явно не.

Естествено айФон е гениален. Той има едно копче (за да не се затрудняват юзерите). Поддръжката на няколко едновременни програми ще срине ситемата и за това е забранена. В замяна на това се презареждат много бързо тези програми. Е няма връзка между тях и не можеш продукт от една програма (примерно снимка) да я изпратиш директно през друга такава без да запишеш файла и да го намериш през другата къде е записан. Но пък е супер брЪз. Интерфейса е досаден но това е в името на стабиУност и бързодействие защото ограничения хардуер не може да поеме джиджани финтифлюшки. Наричат го "стил" (от друга гледна точка - ограничение).

Ако си собственик на Айфон 1,2,3 си лузър и не може да го ползваш освен за обаждания. Ако имаш 4ка ще получиш последния Иос за да спре окончателно и да се убедиш лично че е много остарял (до преди ъпдейта си работеше екстра).

И накрая тайничко си купуваш няколко Андроида на които да си правиш фън през свободното време. Ама не се фалиш щот са част от ежедневието и не са толкова престижни.

П.С. Писано с най добри чувства и към двете системи от собственик на СГС3 (с малко РАМ) и СГС4 ( с предостатъчно РАМ за да работи всичко едновременно). Писанието не касае последния Айфон 6/+ защото не е популярен.

ПС2. Инспирирано от Уизи който ме ръчка че не взимам достатъчно участие.

ПС3. Верно ли на Айфон 4 за да си прочетеш съобщенията в Скайп трябва да го ръннеш? Т.е. не работи в бекграунд? Това би обяснило защо не се ползва много много.

ПС4. Не разбрах какво става ако някой селянин ти изпрати Екселски Файл направен на последния MSOffice 2015 с 3000 филда на няколко таба + няколко макроса. Дали вълшебния иОс ще го отвори или ще избухне в грешка?

Евентуално виждам две решения. 1. Не общуваш със селяни ползващи Уин. 2. Винаги имаш някъде тайно скрит едно ПЦ за общуване със селяни - милионери.

Успешен ден Братя!

Всички сме прецакани!

Искрено Ваша, добра мечка Гризли.

бате гризли как точно знаеш колко приложения отворени в мултитаск бъгват айфона при положение че не си ползвал такъв? това е нереална тъпотия което написа и с 20 и с 50 приложения в бекграунд върви точно толкова прилично както и с 2.....

ms office също отдавна има както за mac така и за iOS но ти и тук показваш завидни знания за конкуренцията.

относно бъговетв и ъпдейтите при нас поне ако има такива изчезват със следващият ъпдейт и не се налага да руутваме и да "персонализираме" (вашата любима думичка)

@alexvan не е нужно да споменаваш че поста ти е офф-топик те по default са ти такива :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфф, какви глупости се пишат тука не е истина... Как работи (псевдо)мултитаскинга в iOS е добре описано тук за който има желание да чете, вместо да пише свободни съчинения: https://developer.apple.com/library/ios/documentation/iphone/conceptual/iPhoneOSProgrammingGuide/BackgroundExecution/BackgroundExecution.html.

В Android освен процеси има и сървиси, а сървисите, за разлика от процесите, които биват усърдно премествани от iOS в състояния background и suspended (за да не ви лагва въйфона и да се хвалите колко ви държи батерията!), остават резидентни и OS-а не ги закача.

@zlobil: Спокойно, няма опасност нито 20, а още по-малко пък 50, приложения да търкалят едновременно под iOS. Просто гениите в Apple са решили, че така е по-добре за теб. Или по-скоро защото ще си недоволен, ако новата ти играчка, за която си платил половин кола на старо, дава най-малките признаци на лаг ;)

Sent from my All Series using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли видео как на практика се ползват 50 работещи едновременно приложения под великия хандроид :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-важното е дали ти най-сетне успя да синтезираш от дискусията защо не е уместно да се хвалиш с липса на лаг в iOS и колко много ти държи батерията. Или все още държиш да ти отговоря сериозно на въпроса?

Sent from my All Series using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички глупости които изписа в тези 9 страници няма нищо, което да си заслужава да бъде четено като цяло, да не говорим за синтезирано. Един човек като иска скапан продукт на който да слугува само и само за да върви прилично и се заблуждава, че това е "забава с телефона", няма как да му обясниш, че идеята е устройството да служи на човека. Днес май не си сменял рома на андроида, а е крайно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата заблуда, от която трябва да се отърсиш, е, че ти нямаш какво да ми обясниш, ретрофит маниако, фен на работещите неща, който иначе сглобява космически кораб парче по парче, с нестихващ устрем и нескрита гордост. Причината за това е много проста - "то така си работи" те е научило да не мислиш :)

За рома има да почакам малко, Google още не са го пуснали.

Sent from my All Series using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук специално ти си допринесъл за темата с цифром и словом две-три мнения, в които не видях нито един аргумент. В моите очи трупаш количествен post count и дотам. Да знаеш, не дават награда за най-много постове през месеца.

Без опити и квалификации - продуктите на Apple (по мое мнение) са силно надценени, въпреки наличието на алтернативи, масово собствениците на Apple продукти използват аргументи против Андроид, които отдавна са невалидни и нерелевантни (в повечето случаи датират отпреди 3-4 години, което в технологичния свят е равно на една вечност), в това число абсурдното "купил си си Андроид защото не можеш да си позволиш по-добро", което е най-досадно.

От друга страна ако всички си купуваха Андроид или Епъл не съществуваха, Гуугъл нямаше да изкарват толкова прогресивни продукти, така че едно е ясно със сигурност - от конкуренцията печелят и двете страни. Най-искрено се надявам N1995, zlobil и останалите милиони хардлайнери на марката да продължат да спонсорират сляпо технологичния напредък на Епъл, за да останат конкурентноспособни на Гуугъл по-дълго време, та да продължим да си купуваме с кеф тия кофти Андроид устройства :)

Sent from my HP EliteBook 840 G1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, не знам дали някой ще успее да докаже, че Андроид или ИОС е по-добрата платформа...В случая повечето колеги се опитват да  обяснят, че Андроид не отстъпва на епълската по много показатели, а пък да се твърди , че едната еднозначно е по-добра е абсурд. Цялата тема ще е полезна, дори  ако само изчезне отношението на притежатели на мастър -премиум девайси у някой собственици на Епъл, както и това на тарикати на дребно, къде са ударили намалението у някои Андроид оунъри , макар, че второто се наблюдава много по-рядко от първото. От там най-вероятно желанието, да се влиза в "онази" тема и да се подхвърлят някой факти, най-вече с идеята да си сверите часовника. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Злобиле, swiftkey наистина е велика, макар че използваш това определение с подигравателен тон. Точно заради такива изказвания се паля и срещу иос и срещу андроида, щото и двете страни се хейтват от хора дето не са виждали за какво става дума.

С тая клавиатура забравяш за правописни грешки и за бавно писане, и ако си мислиш, че под иос пишеш бързо, повярвай ми бързината със добре обучен суифткей е непосилна за всяка друга клавиатура. Пример: започвам да си пиша данните за еконт на някой. Пиша "вар" и ми предлага варна, и следващите предложения са "варна офис еконт кв. Левски и т.н." С 10 клика си го написал цялото което е уникално

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zlobil вероятно все още подхожда с недоверие към такива неща, все пак не е възможно епълската клавиатура да не е най-бързата. Освен това съпорт за third party клавиатури се появи едва в iOS 8, може да не е ъпгрейднал още.

Sent from my All Series using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Злобиле, swiftkey наистина е велика, макар че използваш това определение с подигравателен тон. 

 

Тон-а ми е съответстващ на тона на колегата @MadFan който влезе и набързо ни квалифицира всичките фенове на ябълката. Аз за момента както и повечето колеги с айфони не сме си позволили подобни квалификации. 

 

 

Както казах няколко пъти известно време ползвах Nexus5 т.е. тия неща не ги пиша щото съм ги прочел в нет-а за разлика от 70% от флеймващите с/у iOS, тааа понеже заводската клавиатура беше супер зле започнах да търся начини да си я сменя.....swiftkey-a беше първият резултат който намерих и я сложих, много по-добра е от заводската на гугъл това е факт НО аз не искам да чета ревюта за всичко което ме дразни в андроид и да го подменям. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...