Jump to content

Проблем ABS A3 1.9 TDI


Antoanidis

Recommended Posts

Здравейте.Лампата на абс-а свети постоянно.Някой, който се е сблъсквал с този проблем ако може да помогне.Четох, че като за начало е добре да погледна блока отпреде над акумулатора и да сменя предпазителите.Възможно ли е да е някой датчик?Колата я имам от няколко дни и не съм запознат с проблемите на тези коли.На диагностиката излезна само, че стоп машинката под педала е за смяна, но не мисля, че има връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има връзка и то много важна.Смения и ако всичко друго е наред ще се оправи след като изчистиш грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както са ти казали колегите - сменяй машинката, връзка има и то голяма. Ако проблемът е само в нея, грешката няма да се появи повече след изтриване (и с нова машинка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Колега,

 

според мен не е стоп машинката. Правилно са те насочили - отгоре в/у акумулатора има 3 броя 30 амперови бушони, провери ги дали не са изгорели или здрави, но с нагар по крачетата, за целта трябва да ги извадиш. 

След това се насочи към стоп машинката, намира се точно над спирачния педал, провери кабелите, буксата и самата машинка може да се отвори.

Ако откриеш и евентуално отремонтираш някое от тези две неща, откачи плюсовия кабел от акумулатора за 2 минути и ако след това лампата не загасне, отново си за диагностика - пиши ми лично с модела на колата, може да я закачим на VagCom, ако нямаш при кого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...