Jump to content

Скоросна кутия а4 б5 18т куаттро


sex_niki

Recommended Posts

Здравейте мойта кутия е с номер DWR на а4 б5 1.8т куаттро 98г! Вупроса е какви скоросни кутии стават за мойта примерно от б6 става ли? Намерих кутия свалено от ауди 2004г но без опашката и ми казаха,че можело мойта опашка я прехвърля на тая кутия наистина ли може?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са предавателните числа на предавките?Кутия от В4 куатро няма ли да пасне?

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

кутията на колата ми е DWR а новата кутия която взех е DJS без опашката .

Момчето от кого я взех ми каза си преместя мойта опашка на новата кутия и нямало да има никъв проблем!

Споделете, че скоро ми престои смяната колеги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги предавателните числа на двете кутии, като DWR e тази, която в момента е на колата, а DJS е която взех.

034411279.jpg?r=0

 

Каква е връзката между предавателните числа на кутията с диференциалите, и това, че тази е с по-ниски числа какво означава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Означава, че няма да стане без да смениш и задния диф...

Или трябва да прехвърлиш твоя торсен в новата кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Означава, че няма да стане без да смениш и задния диф...

Или трябва да прехвърлиш твоя торсен в новата кутия.

Първия ред - вярно.

Втория ред - така както си написал аз разбирам, че като прехвърли торсена от неговата кутия на новата и може да си я сложи и да кара. А това не е така, защото главното предавателно число на диференциалите на двете кутии е различно. Торсена иначе ще стане на другата кутия, но само това не е достатъчно.

Към автора на темата:

Връщай я тази кутия до като можеш и търси кутия с предавателно число на дифа, като на твоята /3.89/

Ако не е тайна за колко пари си я купил?

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви кути с номер стават за мойта,че да си търся такава,че неми се занима да я разглобявам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам ти трябва бензинова куатро скоростна кутия с предавателно число на главното предаване 3.89 . Най добре търси същата из форума или мобиле. Като съм разглеждал куатро кутии съм срещал само 4.11 на гл предаване и 4.55 при компетишъните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто една екселска таблица, в която може да си въведеш предавателните числа на предавките и главното предаване и да видиш с каква скорост ще се движиш на определени обороти.По този начин ще сравниш скоростните кутии.В най горната част на таблицата се вписва размера на гумите.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с твоето главно предаване и кутия DJS ще имаш по-дълги предавки.Иначе двете кутии, които си писал по-горе, с тяхното предавателно число на главното предаване, имат почти една и съща крайна стойност

image.jpg
Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам ти пример,разбрах,че онази е на предно и трябва голямо разглобяване и сглобяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,хубава работа.Кога хърка,като включваш от по висока предавка на ІІ със скорост над 40 км/ч ли или винаги.Ако е така мисля,че е по добре да се смени синхронизатора, а дотогава я включвай с междинна газ,както го правят старите камиони и автобуси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да хърка повечето в високи обороти е то хубаво да сменя сихронизатора ам то струва да кажем 100лв оделно някой я разпръсне кутията и го смени отиде 200+ дето не се знае кво ще се получи! Според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така,че понякога в бързина пусках по рано съединителя и затова вече 3 години като включвам на 2 предавка от по висока,гледам да е под 35 км/ч.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...