Jump to content

Модул за централно заключване


coresnet

Recommended Posts

Колеги, извинявам се, че отварям нова поредна тема за централното, но не мога да намеря онази, в която имаше линк към всички видове централни за Б5. Та на въпроса - централното ми е прецакано откакто имам колата и ми писна да отварям ръчно всяка врата. Търся си машинка, но не можах да разбера какви са разликите в парт номерата и имаше ли последната буква някакво значение (помня, че имаше нещо с мегахерците на дистанционното и т.н.). Моята оригинална е с автоматично вдигане и сваляне на прозорците и люка, това може ли да се кодира или зависи от модела на машинката? С две думи - каква машинка ми трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Списък с модели - http://www.digakom.com/katalog.php?TYP_SORT=A&KAT_SORT=8L0%85 

Кой модел на колко MHz е - http://www.digakom.com/template/downloads/Klappschl%C3%BCssel%C3%BCbersicht.pdf

Екстрите, които си споменал, се кодират. От модела зависи на каква честота е, има ли дистанционно и има ли аларма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Железен си, колега! Точно това търсех  :flehan: Сега остава да погледна кой номер е моето и да си търся такова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че моето е 8D0 862 257 B - версия без аларма, с RF дистанционно, 433 MHz. Какви опции имам при търсенето на модул? Трябва да гледам да е на 433 MHz и да е за RF дистанционно, нали? Предполагам не е проблем, ако модула има и аларма (не ми трябва и няма да я ползвам)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем ако модула има аларма, гледаш да е на 433 MHz и да поддържа дистанционно. Аз бях с 8L0 862 257 L, който е без дистанционно и аларма, смених го с 8G0 862 257 G и вече съм с дистанционно  :zustimm: . Не съм сигурен само дали всички модули поддържат всички комфорт функции - селективни отключвания, вдигане на прозорци и т.н. На моята например не можах да накарам мигачите да примигват при отключване и заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, благодаря ти! Значи ще си търся на 433мхц с дистанционно тогава, без значение дали има аларма или не. Ще преглътна в краен случай ако не се поддържат всички комфорт функции :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте колеги! Темата е малко стара но нека пробвам да я съживя. Искам да попитам моят комфорт модул е  8D0 862 257 С, колата е имала сгъваем ключ с дистанционно, но стария собственик неможе да го намери. Въпроса ми е на колко MHz работи за да знам какъв ключ да си търся? Прочетох постовете но там няма данни за този модул.

Редактирано от bakalovag
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, bakalovag написа:

...  8D0 862 257 С, ...

 

central locking pump with control unit
version without alarm system and without RF remote control
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е е обречена кауза и няма начин да е със сгъваем ключ с дистанционно! А с какъв мога да го сменя? Хайде колеги дайте вариант, неможе никой да не е сменял и да не е преминал към модул с дистанционно!

Редактирано от bakalovag
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет на всички 

 

централното заключване-машинката на А4 1,9 TDI се прецака 98 година . Оказа се голям филм та ако някой може да помогне пращам снимка на капака с номера който търся . Достатъчно е да почва с 8L0

 

Благодаря 

A4.JPG

Редактирано от Atanasov A4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво им се прецаква(най-често): помпичката. Всяка централа на Hella е с такава помпа: Голф, Сеат, Поло, А3, А4, Мерцедес и други. Купувате си най-евтината, сменяте си помпичката с поялник и малко творчество по тръбичките и всичко спи... до следващото счупване

 

Ако е умряла от вода или друга непоправима повреда си търсите цяла друга

 

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте,

темата е малко стара, но и аз да попитам. Колата е А4Б5 седан 1995г.  Търсех във форума, но точен отговор не намерих. Някой сменял ли е вакуум машинката/комфорт модула/  с такъв с диастанцонно RF /сгъваем ключ с бутони /обучение на модула и т. н./. И ако става какво ще бъде необходимо. Ако някой може да го направи да сподели за София. Благодаря предварително. 👍 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...