Jump to content

Теч около гърлото на резервоара, мнения?


theshatter

Recommended Posts

Здравейте колеги. Онзи ден забелязах, че около гърлото на резервоара леко се е разляло гориво и го избърсах. Днес обаче видях че пак е зацапано. Не съм зареждал. Какво може да се случва. Видях, че под капачката има лека дупчица която не знам за какво е, може ли от там да излиза нафта когато колата минава през неравности или изобщо горе до гърлото от къде другаде може да таи. За допълнение казвам че резервоара е почти пълен. Прилагам няколко снимки. Моля някой ако има представа какво се случва да сподели.

 

 

20141112_154402.jpg

 

20141112_154431.jpg

Редактирано от theshatter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дупчицата продължава с маркуч който отвежда горивото през подкалника на земята, ако е попаднало при зареждане там, под капачката.Хубаво е да видиш дали не е запушена случайно, а омазняването може да е от неуплътняваща капачка евентуално.

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам клапа в гърловината на резервоара. Не знам как е при дизелите, но според мен трябва да има. Ако я няма, може би при пълен резервоар се получава разплискване на горивото и връща малко към капачката? :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз забелязах, че няма ама не знам и как да разбера попринцип дали трябва да има. Някой ако е по-запознат да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-принцип на бензиновите мотори има такава клап-а и когато зарежаш с пистолета я побутваш за да заредиш, иначе се получава преливане. А на снимката не виждам такава. Явно или я няма заводски или е изкарана поради някаква причина. Иначе кога се получава това преливане, колко нафта има в ресервоара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам чувството че се получава когато е пълен или почти пълен резервоара. Когато се разплиска и тогава. Ще сменя сигурно капачката и ще видя дали ще има резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...