Jump to content

проблем с километража


audi4774

Recommended Posts

Здравейте. Имам много странен проблем. Километража не отчита. Не е от зъбното колелце,смених го. Уж всичко е както трябва но не отчита,огледах платката няма спукана писта 100 %. Помагайте че се изнервих вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа от ел. моторчето. Също бях сменил колелцето, но не тръгна. Отворих го пак и презапоих крачетата на моторчето с които се захваща за платката и тръгна. На един колега беше пак така и при него с презапояване на крачетата се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти но да те питам с диотче от запалка дето се проверява имали връзка от точка А до точка Б проверих тази платка и даваше връзка навсякъде... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При здраво колелце съм имал три случая на неработещ брояч.Първо пукнати спойки на крачетата на моторчето(малката платка)второ пукнати спойки на голямата платка(на буксите)и счупено зъбче на голямото зелено зъбно колело.Сещам се и още един случай и беше в електрониката на малката платка на моторчето.Вземи един поялник и малко тинол и мини всички спойки ако се оправи добре ако не намери друго табло за 10-20лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен работи когато си поиска. Обикновено се започва да отчита при дълъг път, след като таблото загрее отвсякъде и на следващия ден вече не отчита...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвани едно табло от некоя морга и го плесни направо. А неработещото ще ти е за ресервни части и експерименти, пък в последствие може да откриеш някоя пропусната студена спойка. Като цяло виждам, че май не оперираш с мултицет. Ще ти е мн по-лесно и бързо да проверяваш "връзка от точка А до точка Б".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай спойките хубаво ,но с лупа.Щом не работиш с други уреди поне лупи има и са достъпни.Хубаво е да потърсиш някоя с увеличение четири или пет пъти,по-лесно ще стане с нея.Провери и за окислени контакти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора имам 2 табла резервни,а на моята кола съм с табло от б4. Искам да си оправя резервните те са от б3 всичко им работи само този километраж ме тормози. Не проумявам какъв е проблема...проверих платките,изглеждат наред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля помагайте,презапоих всички спойки и.пак не става...? Баси чудото,някой знае ли от къде получава сигнал дневния километраж ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До скоростната кутия от дясно срещу колата има две букси. Една от двете подава сигнал към километража. Вдигаш предна лява гума във въздуха. Намираш един мултицет и го поставяш в обхват проверка на верига. На тази букса свързваш мултицета. / Не помня коя точно беше от двете / . Завърташ гумата и трябва да имаш 4 импулса за един оборот. Ако всичко е наред свързваш кабела към купето и буксата. Вътре измерваш на буксата към таблото по същият начин за импулсите. Ако всичко е наред проблема е в таблото. Не помня подробности как беше , но ти давам насока. Виж стабилизатора с трите крачета отзад на таблото да ли прави добър контакт. Желая ти успех.

Редактирано от prodan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сега карам с табло от б4 и всичко е нормално,работи километража. Като сложа и двете табла които са за б3 всичко им работи без километража и на двете ? Температура,бензин,оборотомер,скоростомер,само километража ме работи. Немога да разбера къде е проблема мааму

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...