Jump to content

Интелигентно зарядно


Recommended Posts

Гледам тези дни разни зарядни на LaCrosse, Tensai за NiMH батерии. Някой има ли опит с такива ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  За играчки ли искаш да зареждаш батерии?

тук масово има пакети с алкални батерии 10 бр по 4-5 лв, както и да го гледам, не съм си използвал акумулаторните от години.

Не е ли по-лесно слагаш и сменяш от горните без пари...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам ТАКОВА

Немско и съм много доволен удължава живота на батериите и се избива за 1 година. не съм купувал батерии от мн. време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как си решаваш класическия проблем с коя батерия е заредена и коя ползвана? Не съм попадал на размер АА с индикатор за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много доволен от това http://www.ebay.com/itm/Skyrc-T6200-200W-12AMP-Battery-Balance-Charger-Motor-Servo-Tester-w-TouchScreen-/171037959790

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки мултицет е подходящ за решаване на езистенциалния проблем - празна/пълна батерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

grizzly какво ти е мнението за такъв тип зарядно? Аз освен разряда друга екстра не намирам, е и отчитане ба качеството на конкретна батерия.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо съм силно резервиран. Имам едно такова супер учено и имам чувството че е склонно да убива батерии. Рядко зареждам и за това ползвам едно глупавичко (дойде с ENELOOP) за контакт. Минавам и ги пипам, ако се стоплят значи са пълни и ги махам. Топли но не горещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според всичко изчетено до момента Лакрос е най-добре, но на мен ми е малко...Смисъл трябва ми да зареждам повечко батерии. До сега съм ползвал Sanyo имам 2-3 и едно бързо тяхно...Зареждат бавно и не са интелигентни. Мислех да купя Лакрос, но като обърнах цената в батерии,направо си взех едно Лидълско и 10 комплекта с батерии. Ползвам ги на sb 800 с пета батерия и се държат доста добре. Зарядното си има разряд, сравнително бързо зарежда, единствено имам съмнения, че не изпълва капацитета на батериите нацяло, но не ми се занимава да го определям дори, понеже имам винаги резерв от батерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, че щом питаш, значи смяташ за нужно да притежаваш зарядно, но пак да питам - не го приемай като черна станция - що не опиташ с еднократни батерии по 5 лв/10 бр.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото в повечето случаи са боклуци и когато може да си купиш за 30лв комплект ,който ще ползваш поне 2 години, а зарядното в пъти повече, просто не си заслужава икономически. Отделно на 2 -3 дни по 5лв и времето и разходите да отидеш да си купуваш еднодневки е просто излишен ангажимент. Поне аз заради това ползвам акумулаторни. Слагаш в зарядното и след няколко часа имаш батерии, не обикаляш да търсиш такива по магазините...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми се получава точно заради това, че ми се омешват заредените и разредените батерии и така и не успях да намеря начин да се справя с това.

Може би не ползвам достатъчно батерии и за това повече ме устройват еднократните. НО като си намериш марка, която ти харесва, може да си купуваш повече пакети наведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батя, не става с еднократните батерии - една мощна светкавица им взима здравето за нула време. За да ползваш нещо различно от презареждаем Eneloop, трябва да ползваш примерно такива, които издържат колкото едно разреждане на Енелупа (или даже малко повече), но после отиват в кофата. Проблема им е цената - 4бр за 18-20 лв, в зависимост от това откъде ги купуваш. С тия от по 5 лв нищо не правиш  :zustimm:

 

Аз понякога снимам с 3 светкавици едновременно, и още 2 батерии в командъра. И трябва да нося цяла чанта с нормални батерии, като накрая излиза по-скъпо, вместо добър чарджър с презареждаеми батерии. А как ги разпознаваш - дори не съм мислил за това - обикновено слагам заредените и разредените на различни места (в различни джобове на раницата) и никога не съм се обърквал... макар, че никога не е късно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какви светкавици си ?

А за батериите си има тестери, не са скъпи , но аз също съм на принципа с различните джобове на раницата и едно малко зарядно за всеки случай...От тези евтините веднъж съм купувал от Кауфланд мисля беше и в общи линии издържат, но като цяло е истина, че светкавицата ги тормози яко, понеже работят в режим на много голям разряд, макар и за кратко...Лошото на акумулаторните е , че имат свойството да не държат ток дълго време и ако не си ги ползвал повечко време е добре да ги презаредиш...

Моето зарядно е това http://www.hotukdeals.com/deals/lidl-tronic-rapid-charger-tlg1000-c4-13-99-lidl-instore-1955457 Купих го, по-скоро да го пробвам и се оказа добра сделка. Всеки канал е автономен и бързо зарежда. Не е от свръх интелигентните, но за 30лв толкова... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.olight.bg/inteligentno-zaryadno-olight-omni-dok-za-vsyakakvi-baterii

що не си вземете такова,няма нещо да му няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си разряд,виж му данните,а що са ти 100 гнезда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 не ми трябват, но поне 4 са необходими. Пак гледах и не видях да пише разряд? 

Отделно, че за джиджано изглеждащо зарядно без разряд има по-евтини варианти: https://www.dcpower.eu/nitecore-digicharger-d4/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...