Jump to content

Audi 100 2.5 TDI загасна при движение и не иска да запали


glavvniya

Recommended Posts

Здравейте.Тази вечер се случи нещо мн.странно.Както си карах колата и изведнъж  изгасна,а цял ден съм снея.Опитах се да я запаля но не става,акомулатора е нов върти като луда,горивото е към 65 л.Ако някой има напредстава  за какъв проблем става въпрос нека сподели.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме да е нафтата,цял ден карам,точно преди да изгасне се прибрах от извън градско(50 км.път със 130 км. в час.,влязох в града повъртях малко и изгасна.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали в прозрачното маркуче от филтъра към помпата има майонеза, защото то има 65л ама в резервоара..... :hilezh:

Може и нещо по електрониката да се е скапало...я комп...я ел блока на помпата, но без диагностика няма да минеш. Може и ел клапана на помпата нещо да се е сбъгясал.

Ходи на диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах го маркочлето,нафтата си е чиста и бистра.А каква диагностика може да се направи на този а-ил след като само умната дюза и е електронна.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика с кабел и компютър.

Не е само умната дюза електронна.....колата си има компютър и ГНП-то си има електроника...както има и куп датчици.

Щом има нафта до помпата, върти а не пали за мен има няколко варианта:

 

1. Механичен проблем в помпата.

2. Ел проблем в помпата.

3. Проблем в компютъра.

4. Прескочил зъб/зъби на ремък.

5. Някой датчик...колянов вал, например.

 

Дай малко повече инфо за това как точно изгасна колата...какво се чу...какво се видя....изпуши ли...

Редактирано от Blagoy Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мога да кажа какво точно е станало защото не съм карал колата когато е изгаснала а супругата ми,като се прибрах от път и тя е взе да напазарува и след 5 минути ми се обади и ми каза че е изхаснала и не иска да запали и че не е чула нищо необичайно как си е карала и просто и е угаснала.

Редактирано от grizzly
5кратно, излишно цитиране на предходен пост. Рекордьор.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя нали има два ангренажа виж да не би да се е скъсал този отзад на помпата.На един приятел така му огасна в движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късмет си извадил...масово при обслужване на ангренаж , този ремък (има и ролка) се пропускат да се сменят...щото не е опасно за мотора, но пък винаги може да те остави на път.Може бисега е моментада провериш и основния ремък ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...