Jump to content

Проблем с ABS датчик


sashocos

Recommended Posts

Проблема се състои в това,че при ниска скорост в момента преди да спреш се вкл.АБС-а и педала приритва.Не го прави всеки път! Днес смених единия датчик на случаен принцип,но проблема остана.Замерих сваления датчик и показва 980 ома.,някой знае ли какво  съпротивление има изправен датчик?С борд-комп.съм не дава никакви сигнали,не свети лампата на АБС-а

Разбрах от една стара тема(само за четене),че датчика трябва да е  позициониран "правилно"...в смисъл как трябва да се нагласи като се сложи в гнездото на макферсона,че да работи коректно...върти се наляво-надясно или напред -назад....и какво трябва да гледам?

Знам,че с ВАГ ком се лови кой не не наред,но нямах в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СЪПРОТИВЛЕНИЕТО  е такова около един килоом,ако съпротичлението е друго ще свети лампата ,не ровичкай на случаен принцип,намери ме да хванем сензора а после го мъчи,има вариант да се е  спукал пръстен ,по спомен беше куатро нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята имаше проблем с преден десен, излезна си на Vag-Com. Беше записало, че е датчик и точно кой така, че вземи му удари една диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам абсолютно същият проблем. Само при ниска скорост и абс-а се включва все едно, че няма никакво сцепление! А6 С4 ААТ (само на предно). Нищо не пищи и не свети! Ако само диагностика на ВАГ ше го отчете, моля да споделите къде да ида. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правих диагностика с ВагКом-нищо не показа , грешки няма.Вчера смених и на дясното колело датчика , пак без ефект....сега идва ред на задните , но нямам гарантирано здрав да пробвам, а и там незнам дали ще излезат, щото никога не са сваляни , а колата е австрийка.

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на аудито датчиците на АБС са поставени в едни медни пръстени и излизат лесно в сравнение с много други коли,малко киснене и няма да имаш ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бъди толкова сигурен,погледни колко шенкели се продават барабар с датчиците,мн често нямат вадене,ама никакво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадил съм поне на десетина аудита датчиците и на нито едно не съм имал сериозни проблеми.Но сравнение с твоя опит в спирачлите съм аматьор.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не записва грешка съм 99% сигурен, че не е датчик. Моя преден десен прекъсваше на моменти и го беше записало като intermittent fault в лога.

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...