Jump to content

Не зная какво е това !!! ...


vanko-lunatic

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Някой знае ли каква е тази джаджа с копчета и какво е предназначението й ? Натисках ги един път , но не забелязах някаква разлика ... Закрепена е между шофьорската седалка и централната конзола и е с размери 5см на 3см . Благодаря предварително !

post-93783-0-22973200-1423840500_thumb.j

post-93783-0-98063800-1423840517_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напомня на сервизен бутон на аларма......, само дето идеята на такъв е да бъде по-скрит, не така на показ.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам заводска аларма , която си работи . Но това е нещо слагано допълнително от предишния собственик .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vanko-lunatic като го гледам това българска работа ще да е, няма ли как да се свържеш със стария собственик и да го питаш. И да не забравиш ако стане да ни уведомиш за какво е, че ми стана интересно.

 

Иначе варианти много има:

Прекъсваш за буфер/усилвател за музикалните индивиди

аларма

някакъв изключващ се модул например за автоматични фарове

светещи реклами

бутон който активира някакъв звук който наподобява аларма понеже някои застрахователни компании искат да чуят звук на аларма за да ти направят каско

светлини под колата като в бързи и яростни(някога бяха много модерни)

и много други казвам го от личен опит това което съм виждал.

Поздрави, Дани

Редактирано от d_petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау , доста интересни идеи колега :) .

Колата я закупих нов внос - направо от автовоза , италиянка е била карана от жена ( има един лаф , че в Италия само жените карат коли ... хаха ) . Понеже колата я изчуква един майстор , като си я взема ще пробвам каквото се сетя , за да разбера каква е ползата от тази джаджа и ще ви пиша .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Явно кутийката е изолирана - нищо не прави . Пробвах да натискам копчетата но не разбрах да се променя нещо !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Имам лек напредък по темата , но пак съм в задънена улица .... Под кората в краката на шофьора се намират доста букси .... Там видях края на този червено-черен кабел , който се свързва с друг синьо-бял . Единият край на червено-черният е изолиран и води назад към багажника , но не разглобих всичките кори за да го проследя . Знаете ли какъв е и за какво служи синьо-белият кабел ?

... Забравих да поясня .... черната кутийка е свързана със червено-черният кабел ....

Благодаря предварително !

66763beb579efcb342ab5ba664282552.jpga0de2f08b909b6432c3a20f57939a75c.jpg

Sent from my Мобифон using Tapatalk

Редактирано от vanko-lunatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жокер: доколкото четох в други форуми мисля, че е за активиране на телевизията в движение. Това е правено преди да се светнат, че процедирата става, като се среже GAMA кабела на буксата зад навигацията..... Ама пак не съм сигурен на 100%.!

Sent from my C6903 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата се движи..картината на навигацията в режим ТВ не работи,като спреш се пуска автоматично.....

Та това или подобни копчета е монтирали за да включваш в движение картината на тунера...иначе само звук...Тка е фабрично!

Sent from my C6903 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...