Jump to content

Проблем със Съединител - Спирачки


MMA_BS

Recommended Posts

Здравейте колеги днеска ми сменяxa задно ляво цилиндърче заминало и изпуска спирачна течност смениха ми го сложих и нови накладки направи обезвъздушаване на спирачките сложихме течност че беше на миним ,спирачки стабилно , но като се пребирах съединителя ми на първо като потеглям отпускам съединителя плавно и колата тръгва плавно да върви и вече във крайно горно положение като отпуснa педала на съединителя и колата трябва и тя плавно да върви а тя във това положение рязко зацепва се едно рязко отпускам съединителя защо така се получи след спирачките ?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата на съединителя и спирачките ползват обща течност. Нивото да не е било много ниско и в системата на съединителя да има възду? Може да се наложи да се обезвъздуши...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпуснало ми цилиндърче задното и го смених от там е текло и казанчето беше почти до минимум сложихме дот 4 - 250 милилитра и го побра до максимума дали ще иска да се обезвъздуши съединителя и как се прави да знам майстора като ми я занеса дали прави точно това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На долната помпа има чурка за обезвъздушаване.

Помпиш няколко пъти - долу майстора развива чурката с едно прозрачно маркучле и да излиза течност.

Ако има въздух ще има и балончета.

Така няколко пъти докато почне да излиза течност без балончета.

Като същевременно не се оставя да намалее течността в казанчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cя в момента е по малко от макса ?!

 

Значи от майстора се иска да изкара въздуха от помпата

без да бара течност и тем подобни само да

помпя и той да отваря

пропката и да изпусна въздуха

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карай няма страшно :) само да не свърши течноста тогава няма да имаш спирачки и съединител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да свърши то няма откъде да свърши като няма теч ?!?!?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помогнете ми не намирам снимки нито как точно става обезвъздушаването и къде се намира помпата на съединителя ....

 

Cам трябва да оправя проблема , защото отивам при майстора днеска оня помпата не може да намери ... и влезе във колата да пробва съединителя на пета ли на коя невидях и вика добре ти е съединителя нямаш въздух а аз му казвам че не е както преди и той вика мини утре че си имам работа ще погледнем ама няма да има въздух и както казах помпата не можа да намери камо ли да ми я направи помогнете ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата на съединителя е разположена върху скоростната кутия.

Представлява цилиндрично тяло около 20 см, захваната е за кутията с болт,

като оста и влиза през отвор в кожуха на скоростната кутия.

Намира се от лявата страна на кутията, най добре на канал ще я видиш.

 

п.с:.Дано си ме разбрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката е произволна от нета, но кутията е от 80-ка, просто да ти стане ясно къде се намира!

 

7927398h.jpg

 

7927482G.jpg

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...