Jump to content

Audi A3 1.8t загрява до 100градуса.


mitaka9403

Recommended Posts

Здравейте. Колата е Audi A3 1.8т.150к.с. AGU мотор. Проблема е,че колата в движение на извън градско вдига 100градуса и до там спира нито повече нито по малко. В града пак се случва но по рядко става въпрос за нормална скорост 120,130.Също така съм забелязъл че от 150 нагоре стрелката се връща на 90градуса. И съответно като върна пак на 120 и след 5м. Пак е на 100градуса. Нямам обяснение на какво се дължи това. Някой ако може да помогне ще съм благодарен. Термостатът е сменен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имах същия проблем, но стрелката мърдаше само до 95градуса градско и извън, а само като вдигна 130 150 и си идваше на 90градуса. Смених: термостата, свалих водния радиатор и го продухах имаше невероятно много боклуци и мъх по питата и си викам ето го проблема, но промяна почти нямаше. Ходих на диагностика и се оказа, че таблото показва по-висока температура отколкото е реалната. По принцип знам, че когато реалната температура достигне 100 се включва и ел. перката на климатика при теб така ли е ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мен перките се включват но не винаги въпреки че температурата е 100.Ако карам 40,50км и като спра колата и я загася тогава се включват за около 2,3м. И другото което е че от 2,3седмици съм долял два пъти около половин литър вода защото се губи и святка лампата а теч няма....

А проблема как го реши с ново тъбло ли защото мисля и аз да я закача и да видя какво показва и дано да е от това..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми по принцип, ако я караш с вода няма как да видиш дали има теч или не, защото тя се изпарява и не оставя следи от теч. Иначе решението при мен е ново табло, но аз така си я карам все пак знам, че няма проблем с охлаждането и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 1.8 мотора се скапва с времето един пластмасов тройник по охладителната система и оттам губи течност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 1.8 мотора се скапва с времето един пластмасов тройник по охладителната система и оттам губи течност.

А каде.се намира този троиник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...