Jump to content

Домашен медия сървър


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

След спирането на сървъра нямаше ефект.

Заводския firmware 25697

Kernel е 3.10.63

Сега е с dd-wrt v24-s[2 - build 25697,в линка пише уж, че с 25697 се е оправило... но при мен не.

С Atheros e AR9330 rev 1.1

 

 

Какво остава като варианти, да взимам нов рутер да пробвам с него?

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Може и да пробваш, ако имаш друг рутер по ръка. Аз имам един tp-link 841n, който е с подобен чипсет и утре ще го флашна. Да видим дали ще покаже подобен бъг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нямам под ръка друг. Ама реално, то не остана друго от което може да е, при положение, че със стария рутер работеше. Само не съм сигурен, дали след флаша или преди флаша се появи проблема със сървъра. Ще търся явно друг, само не знам как да разбера да не попадна на същия чипсет...

В нет-а май пише, че тоя проблем се поява след флаш-а.

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тури си един тъп суич и не го мисли. Ако те влече може и гигабитов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде трябва да е мястото на суича в цялата мрежа? И с рутера какво правим, защото wi-fi -то се ползва основно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфф, обърках се вече с твойте мрежи.  :nixweiss:

 

Ами ако приемем че интернета ти влиза в рутера на жълтия порт и имаш още 4бр. сини порта в които сега са ти включени твоите джаджи.

1. Преместваш всичките ти джаджи в суича (няма значение кой на коя дупка) и ти тръгва медия сървъра ама нямаш интернет.

2. Добавяш една жица между един от свободните портове на суича с един вече опразнените на рутера. Вече имаш и интернет.

 

Всичкото това трябва да работи без никакви настройки. Т.е. ти трябва само един кабел рутер - суич (пач кабел му казват) и самия суич разбира се. Недостатъка е още едно устройство в мрежата.

 

Уифито обаче остава на рутера и ще има интернет НО връзката с други вътрешни устройства не е гарантирана явно. Що не му върнеш оригиналния фърмуер на рутера или да си купиш друг. Има и по 20лв.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето същия бъг и при 841n. Със:

swconfig dev eth0 set enable_vlan 1
swconfig dev eth0 set apply

 

 

се оправи. Интересно, че после го ресетнах и префлашнах още веднъж, но бъга не се повтори. Go figure...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана колега. Голямбо благодаря, ако се видим някъде ме подсети да черпя голяма бира. :bia::flehan::respekt:

Благодаря и на всички които помогнаха с идеи и предложение :bia::flehan::respekt:

 

Командите съм ги сложил при старт ъп или само един път трябваше да ги напиша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...