Jump to content

Домашен медия сървър


Recommended Posts

Здравейте,

 

До скоро ползвах "Домашнии медиа - сервер", но напоследък нещо телевизора не може да го види.Мисля, че това се появи след смяната на рутера, от тогава не съм гледал. Телевизора е Сони и е вързан с кабел към рутера, както и компютъра, от който ползвам сървъра. При проверка на тв-то всичко е ок, кабели, нет има и т.н. Пробвах със смяна на ай пи на сървъра, но не тръгна. Пробвах да дам на тв-то да търси сървъра с автоматични настройки и пак не го откри. Преинсталирах и последната версия - няма ефект. Някакви идеи къде да пипна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Рутера е настроен да дава ай пи от 192.168.1.100, сървъра винаги се включва май с такова ай пи, дори и да го променя ръчно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ТВто има ли интернет? Ако ТВто, сървъра, компа и рутера са в една мрежа нямат основание да не се виждат.

 

>>>

 

Една мрежа е всички да имат адреси от типа 192.168.1.???

Рутера обикновено е 192.168.1.1

 

Може да ги пингнеш едно по едно дали ще се обадят. От компа.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Има, вързан е директно към рутера. Всичко е вързано към един рутер и всичко е вързано с кабел. И аз до сега не съм имал такъв проблем, не знам дали с новия рутер е станало или е от нещо друго. От скоро май тв-то се ъпдейтна с някакъв "renderer" в мрежовите настройки, пробвах с него да го включа и изключа и нямаше резултат.

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е достатъчно да са в един рутер, трябва да са с общо адресно пространство и маска 255.255.255.0 в случая.

АКо рутера е 192.168.1.1, сървъра е 192.168.1.100, компа е 192.168.1.2 и ТВто примерно 192.168.1.101

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сървъра е 192.168.1.1. сървъра и компа обаче са с едно и също ай пи- 100 са последните цифри. Ама нали сървъра го пускам от тоя комп, проблем ли е, че се повтаря? А и не мога да сменя на сървъра ай пи-то. А тв-то е 144 с последни цифри, primary dns i defaut getеway sa 192.168.1.1, а маската е 255.255.255.0 - това е на тв-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда наред DLNA то да е с ИП на компа. Изглежда всичко наред. Не се сещам друго. Освен от друг комп да видиш сървъра дали се вижда.

Или да рестартираш ТВто/ компа/ рутера (вероятно много пъти до сега).

 

>>>>

Сега гледам - моето ТВ го виждам от компа като Media Device.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще го боря. Съмнява ме тая нова изгъзица, която се е появила след ъпдейт "renderer". През него се виждат мак адреси на някакви устройства, които искат достъп до тв-то до колко разбрах. Всичките обаче са включени и разрешени и не трябва да е проблема от това. Най-вероятно се вижда и сървъра там, не знам защо обаче не ми излиза в списъка и не мога да го отворя... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ТВто си има нормално интернет например, виж да не си сложил firewall на компютъра и той да спира външни връзки.

Пробвай и обратното -- от компютъра да видиш ТВто, ако има опция да му сложиш едно USB flash drive например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с файъруола е добра идея. Изключи го на компа напълно и пробвай без него пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Изключих го - не стана. А за тв-то файъруол се явява май renderer-a, но там всичко съм разрешил и ползволил...

 

Като го включвам сървъра ми се появява и едно ново устройство unknown с ай пи 192.168.1.105 както и сървъра със 100 на края, може и това да бърка нещо...

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рендера не е файъруол, това е този който рисува по екрана. По-скоро му указваш кои устройства да показва и кои не.

Може да не е съвместим със сървъра който ползваш (вече). Потърси в нетя за подобни проблеми с твоя модел.

 

Опитай с някой андроид да си шеърнеш екрана на ТВто. И може би друг сървър да се пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобно "изживяване" с дублирани IP-адреси. Рутера беше дал еднакви IP-та на медия плеър и един от лаптопите вкъщи. 

Пробвай да адресираш без DHCP.

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... пуснах лаптопа и на тв-то веднага се появи като сървър (той така си го разпознаваше и преди). Инсталирах домашния медия сървър и отново се показа. Проблема е явно в настолното, от което искам да ползвам сървъра. Междувременно инсталирах и сервио сървър и той не се вижда на тв-то, но се вижда в мрежата. Ip-тата не са еднакви на устройствата, защото ги виждам в рутера. ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Зададох му ръчно ip-то на компа да е 103 и пак без резултат...

Някакви настройки на рутера с dd-wrt е?

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като влезна в медия стриминг опции, на локална мрежа тв-то не се вижда, а на всички мрежи се вижда, има ли как да са в две различни мрежи и затова да не се вижда?

 

 

post-188-0-77803100-1426436255_thumb.jpg

post-188-0-60410900-1426436263_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го мъчих това руско чудо.Все трябва да му баеш и нервите стават повече от желанието.Смених го с ps3 media server .Супер доволен съм от него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди месец го ползвах години и никакви проблеми не съм имал. Давам му "Запуск" и всичко се вижда на тв-то, субтитри излизат, плейва без да насича и т.н. Сега не знам след като смених рутера ли мрежите се "насраха", въпреки че пак трябва да е само 1. Лошото е, че според мен компютъра нещо се е ошашавил, защото не мога да пусна нито пс3, нито сервио...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам miniDLNA и работи отлично дори и с 3D филми - няма накъсвания или загуба на качеството. Субтитрите си ги вкарвам направо във филма с mkvmerge - отнема около 1 минута при 2GB филм, изходния файл е с разширение .mkv . По-добре е от транскодването им във филма от DLNA сървър защото се запазва качеството на филма, а и не се товари компа и може да се работи на него въпреки, че някой гледа филм. Serviio-то е доста бъгаво и не го ползвам отдавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си http://www.universalmediaserver.com/и той ще каже дали вижда ТВто и би трябвало да работи. Може от някой андроид да се опиташ да споделиш екрана на ТВто. Има доста програми за целта дори и вградени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...