Jump to content

Съвет и помощ при избор на Work Station и 24'' монитор


Recommended Posts

  • Отговори 106
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако са истински, ще издеяни.

60W e един нормален процесор за десктоп. Моя е закачен на ват-метър (от едно време от копането) и имам идея кое колко дърпа. За сведение, външната ми видео карта натоварена дърпа над 200 вата и 400-ватовото (очевидно некачествено) захранване дига бяло знаме - компа ресетва при пикове, съответно захранването на картата е закачено на 2-ри АТХ и няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че захранването е някаква Делта. Ако е така ще държи и на претоварване. Зависи как е разпределена мощността по линиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да питам нещо... колко би струвал сглобен компютър с параметри:

AMD Athlon II X2 220  2.8 ghz dual core, , 250 гб хард + 4 гб рам?

Целта е бърза продажба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй, чакай, бре.

Я си представи, все пак, че тая кочина е набутана в някоя кутия ЛианЛи?

Макло повече от 50 леффа може би тогаз... ?

:hilezh:

Редактирано от Cornu©opia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре измисли някакво приложение на конфигурацията, защото няма особено стойност. По-скоро виж дали кутията и АТХ не стават за новия комп, да извадиш едни 50-80лв от сметката и другото на части в олх за по 10-20лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/23/2016 at 3:42 PM, trespasser said:

Да изтупам леко контейнера.

Мисля да купувам скоро машинка (2nd hand) за вдигане на VM-ки. Споделете опит с и препоръки за CPU/RAM/storage.

Бюджет нямам още, но си мисля, че колкото се наложи, толкова ще налея.

Квант, Краш, РМаниа, други доставчици сещате ли се?

Засега съм харесал HP Workstation Z серията (400/600/620)...

 

Аз съм с Z620 в офиса, и мога да кажа, че е уникална машина!

 

Позволява добавянето на втори процесор чрез CPU Riser платка и подържа до 128 GB RAM (16x8) и още 64 GB на CPU Riser платката - тотал 196 GB. 

Бих погледнал цените в Most.bg като официален reseller на HP, не съм намирал по-добри цени другаде. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте акъл и предложения за екран(и).

Идеята е да взема или 2 броя 24" или един 30+, който да може да се дели, за да имам пак 2 отделни десктопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бач взех за едно работно място 21:9. Баси туча, мноо кефи и ми е удобен, като дойде време за монитор, бих си взел такъв формат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако иде реч за дома, не можеш ли да го съчетаеш с талавизора като втори деКСтоп?

Аз така съм ситуацирал нещата у дома - конф колците и други интерактивни мат'рЯли - на големото теве...

Иначе основно се лупка текста на 24-ката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монитора е бюджетно LG, IPS, около 600лв, нищо особено като качество на картината, но форматът е много удобен за много прозорци, или работа на ексел, и уърд с 2 страници да речем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четири години бях с 3х24' 1080п в къщи и ми се струваха перфектно решение, като в същото време си четях статии и ревюта за 21:9 стандарта и си мислех, че са просто поредната изгъзица.

Е, преди 5 месеца смених централния си монитор с  извит Делл  34' 1440п и ефекта беше уау. Толкова голяма работна площ без рамки е нещо съвсем различно. Предишният път когато бях толкова доволен от ъпгрейд на личното си пц, беше преди милион години, когато минах от кофти црт-монитор на читаво лцд.

 Освен работната площ, друг плюс е, че  и ЛГ и Делл  си идват със софтуер, с който можеш да си разделяш екрана в произволни прозорци и е страшно удобно за работа. Може да разделиш екрана на 2 и да ползваш 2 PC-ta, които да управляваш с една мишка и клавиатура.

 Минуси ? - За мен основният е backlight bleed-а . На черен екран, левият горен край си е осветен порядъчно. До колкото съм чел, при 21:9 си е проблем на технологията и в моделите за 2016/2017 би трябвало да е редуциран значително. Да, това е проблем, който се забелязва само на черен или много тъмен фон, но мисля, че е редно да се спомене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

КоУеги...имам следния казус..D20-ката, която имаме в офиса се оказа че дъното й някога е било оливано и сега може и да го бракуваме...няма значение това...по-важното е че ми хрумна нова идея. Мисля да взема друга стара работна станция, със същото тип дъно, което да поддържа два процесора (като за момента имам в предвид едно Lenovo C20) и да си прехвърля целия от двете конфигурации в една, съответно накрая ще получа две видео карти, поне 24 GB рам и два пъти повече ядра. Процесора с който разполагам е Xeon X5670, който сякаш е най-доборото според бенчмарковете, но конфигурацията, която харесах е с 5672, което не ми върши работа. Въпроса ми е знае ли някой от къде мога да купя X5670, защото в продавалник не намирам и дали има нещо по-мощно и по-хубаво за сокет 1366

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пичове, трябва ми монитор ... колкото по-голям, толкова по-добре - да кажем нещо 27 инча или малко отгоре.

за предпочитане 4к.

 

Чакам да видя дали няма да изпадне един епълски монитор 27мица на добра цена, ама може да отнеме време.

Дайте акъл какво да търся, че хич не ги разбирам марките и "екстрите" при тия продукти.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от най-евтините хубави предложения поне до преди миналото лято беше една 28ца на Леново, с TN матрица, но от по-модерен вариант, която показваше доста хубави цветове и дори след калибрация нямаше много отклонения.

 

Погледни ги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ли?

 

https://www.amazon.com/Lenovo-ThinkVision-60B5RAR6US-28-Inch-LED-Lit/dp/B00N99DFGK

 

 

Според тази статия за тоя комп се пропоръчват тези неща:

http://www.144hzmonitors.com/other/best-external-monitor-for-macbook-pro-and-macbook-air/

 

ЛГто доста ме кефи но не знам дали го има в БГ

 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...