Jump to content

Проблем с тока на сд-то


sebastian

Recommended Posts

Здравейте колеги!Проблема ми е че нямам ток до сд-то,някъде по инсталацията се губи тока.Проверил съм предпазителите на таблото и на сд-то но всичко си е здраво.Ходих на две три места да ми погледнат проблема и съответно на никой не му се занимава да търси проблема,а по лесното което ми отговаряха е да ти пуснем един нов кабел.За това реших да видя дали няма да се справя с ваша помощ и да видя къде може да е избягал пустия му ток.Колата е А4 1.8Т 96г.Някой може ли да ми каже къде има вразки по инсталацията от таблото на предпазителите до изхода на кабелите за сд-то.Предполагам едното място трябва да е на боша,но какво по точно трябва да гледам там?


За колегите от Бургас:ако някой знае сервиз където ще ми обърнат внимание,моля споделете.


Надявам се да ударите малко помощ.


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така поставен въпроса ще трябва малко боб да хвърлиме. Аз залагам дъвка с косъм на лоша връзка в масата. Вадиш радиото, откачаш буксите и гледаш за нещо нагоряло. Ако всичко е наред ще падне малко разглобяване да видиш масата къде е хваната на купето и ако се наложи притягане или почистване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С един мултицет си прозвъни кабелите. От бушона до касетофона проверяваш плюса и от масата на касетофона до нещо метално по купето. И от там почваш да търсиш къде е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента съм малко ангажиран с други работи и съм се ориентирал към намирането на някой сервиз,но все пак ви благодаря с напътствията колеги!Като има някакво развитие ще драсна два реда.Благодаря ви отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Решението на проблема ми се оказа доста лесен,въпроса беше че някой трябваше да си поиграе.Оказа се че съм имал проблем с буксата или по точно не добър контакт.След почистване всичко се оправи.Само да спомена че не става въпрос за буксите който са на сд-то, а една букса която е по назад в инсталацията.Съответната букса се намира в барчето,но просто е по навряна и трудна за откриване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам едно дърто ЦД , чийто копчета някак са решили да си сменят функциите от време на време?!? :hilezh:

Натискам Next, то гасне, натискам следваща папка - звука се увеличава и други произволни странни комбинации.

Отделно че не иска да пуска всички песни от флашката, някои ги прескача, на някои се рестартира :D

 

От какво може да е? Някакъв начин за ресет има ли или е умряло просто?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами първото за което се сещам, е лош контакт на падащия панел с касетофона. Така като натиснеш някой бутон и панела се размества, губи контакт и рестартира касетофона. Друго което също съм виждал е напукани спойки на самия панел. Разглобява се и се преглеждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имам едно дърто ЦД , чийто копчета някак са решили да си сменят функциите от време на време?!? :hilezh:

Натискам Next, то гасне, натискам следваща папка - звука се увеличава и други произволни странни комбинации.

Отделно че не иска да пуска всички песни от флашката, някои ги прескача, на някои се рестартира :D

 

От какво може да е? Някакъв начин за ресет има ли или е умряло просто?

Драсни какво е СД-то, но е възможно да имаш блокиращо/полуумряло копче което бъгва цялото управление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв боклук daewoo... :hilezh:

Agc-5280 трябва да е, така като сравнявам по снимки.

Също мисля, че и от копчето за предишна песен гаснеше?! Имаше и други "екстри" и аномалии, но не си спомням сега, не ми е попадала скоро тая кола :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...