Jump to content

Проблем с висока температура


Don Ceci

Recommended Posts

Днес си взех колата от майстора сменено е виско и датчик на радиатора след 1 час каране градско по климатроник вдигна 100 градуса на таблото не мръдна от 90.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Сагата с температурата продължава смених виско и датчик на радиатора вчера градско каране стрелката отиде на 100 градуса.

Къде да търся проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези градуси, перката на климатика не се ли включва? Виското, работи ли сега като загрее до 100 градуса? При мен се беше получила същата ситуация и се оказа, че трябва да вържа изпаритела на ГИ-то по друг начин и температурата заспа.

Даже по-назад в темата ти писах..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сагата с температурата продължава смених виско и датчик на радиатора вчера градско каране стрелката отиде на 100 градуса.

Къде да търся проблема

Колко градуса е било навън?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората перка се включва на 105 градуса по диагностичния канал на климатроника.

Онзи ден пътувах от Русе за София, външната температура беше към 38-39градуса. Колата по климатроник си беше в нормата, в движение му 95-99 градуса, на таблото не мърда от 90. Спрях за малко и изключих климатика, но не изгасих колата, да съм се бавил 10мин, когато се върнах, забелязах че на таблото стрелката е подминала 90, а по климатроник беше стигнала до 104, но втората перка не се беше пуснала. Пуснах климатика и всичко си дойде на мястото.

В този ред на мисли, може би е нормално в тези жеги да се случват тези аномалии..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след градско каране около 30 мин оставих колата да работи на място температурата стига до 100 градуса и връща обратно до 90.

Втората перка не се включи датчика на радиатора е този http://chastite.bg/%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D1%88%D0%B0%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%80-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-MAHLE-ORIGINAL-TSW-31-p3097769.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си е нормално в много топло време да вдига темп на празен ход.Аз и радиаторите съм мил два пъти и няма разлика.Иначе в движение 87-89гр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да сменя термостата с такъв който отваря на по-малко градуси.

Има ли датчици на радиатора които да включват втората перка по рано

препоръчайте ми термостат и датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти сложили какъвто трябва и е наред и да го смениш с отварящ на по-ниска няма да спре прегряването.

 

По-добре пробвай без термостат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от няколко месеца имам ауди а4 1,9 тди 1998 г. от няколко дни започна да загрява достига до 100 градуса когато го карам по байрите. Това нормално ли е или да търся причина. наскоро сменях антифриза и майстора смени температурен датчик без да е небходимо. На колко градуса включва втората перка и трябва ли да е включен климатроника за да включи перката.

Редактирано от дани бой
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между тези термостати може и там да е проблема

http://prikachi.com/images/588/8169588F.jpg

Възможно ли е проблема да е в термостата на мен са ми сложили този който е в ляво на снимката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги един малко тъп въпрос но се видях вече в чудо на къде трябва да духа перката към радиатора или да смуче от радиатора и да вкарва към двигателя.

Гледах на други аудита има един борд на самата перка при мен е откъм двигателя а на другите откъм радиатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...