Jump to content

Монтаж на два страничнки кулера при B6 1,9 TDI AVF Quattro


van4enco

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

някой правил ли е упражнението с монтаж на още един страничен кулер на B6-цата си ?

Намирам в нета теми от чужбина, но не ми става ясно дали само от BEX мотор ли става да се вземе десен кулер или може и от 2,5TDI. Някой може ли да даде съвет ако го е правил и какви трудности е срещнал.

 

Идеята ми е колата да живне малко с кулер, чип и филтър.

 

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтър: не

Чип: да, но качествен

Бууст метър, за да виждаш какво прави чипа

Кулер от BEX за по безпроблемен монтаж. Този от тди е с друго разположение и ще е същото преправяне като за челен. Виж какви пари искат на кит за челен кулер и какви за такъв от ВЕХ и прецени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така си е,казвам го от личен опит. Карам AVF на предно ремапнат 173hp като в момента съм с генерация и спортен филтър конусен, не съм я замервал след филтъра и по-голямата генерация,но тръгна повечко. Доста рейсърчета се надъхват като видят отзад на коНбито 1.9tdi и доста от тях остават разочаровани. Недостатък е ,че е на предно и понякога тия 400нм идват в повечко с куатрото ще е друга бира. Много ми се ще да пробвам как се държи 1.9 куатро, някой колега с впечатления да сподели?

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да пробваш AVF Quattro стоково, заповядай. Още събирам впечатления преди да го започна. Предвид генерация имаш даунпайп и нататък сток тръбите или всичко от-до е преправено ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AVF стоковия съединител държи до 200кс и 400Нм....Сложи челен кулер и 63мм даунпайп, не оставяй кухото гърне от катализатора на мястото му, че души. Тая кола фабрично може да изкара не повече от 160кс, за повече рискуваш много с турбината и ще пуши много. Което значи, че ако си любител на 200-230км/ч ще изпърди за нула време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...